97 درصد اراضی منابع طبیعی مستندسازی شد

[ad_1]

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره اقدامات انجام شده در زمینه طرح جامع کاداستر (کاداستر) گفت: 97 درصد کاداستر منابع طبیعی تحقیق و سند صادر شده و 3 درصد مابقی در حال انجام است. دست کمیسیون های مداخله تا زمان صدور اسناد.

حسن بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به سوالی مبنی بر حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان برای تحقق شعار سال، گفت: اولین قدمی که برداشته ایم حمایت از بنگاه های اقتصادی است. بر اساس دانش، ایجاد یک شورای راهبردی برای حمایت از آنها بود.” دستورات ویژه برای تسریع در ثبت شرکت های دانش بنیان و ثبت اختراعات و علائم تجاری آنها ارائه شد. تا امروز سه جلسه شورای راهبردی تشکیل شده است و هفته گذشته یک جلسه با حضور 45 شرکت دانش بنیان برای تشخیص و دسته بندی مشکلات برگزار شد. این جلسات را با شرکت های دانش بنیان ادامه خواهیم داد تا مشکلات ثبتی پیش روی این شرکت ها شناسایی و به ریاست محترم دادگستری گزارش شود. رئیس کل دادگستری با توجه به سیاست های کلان قوه قضاییه و سند تحول قوه قضائیه به حمایت قضایی از شرکت های دانش بنیان توجه ویژه ای دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره طرح جامع کاداستر (کاداستر) و گستره اجرای آن در کشور، گفت: کاداستر در سه لایه انجام می شود. لایه اول منابع طبیعی است که 97 درصد کاداستر این منابع و اسناد ژئودزی صادر شده تحقیق می شود و 3 درصد باقی مانده در اختیار کمیسیون های تداخل یعنی تفاوت مسائل اراضی و منابع طبیعی است. این اختلافات باید حل شود و باید در جریان باشیم تا بتوانیم اسناد را صادر کنیم. لایه دوم، مزارع کشاورزی است که در آن فعالیت می کنیم و امیدواریم با تحقق کاداستر کشاورزی بتوانیم کار خوبی برای کشاورزان انجام دهیم. از آنجایی که صدور اسناد کاداستر کشاورزی مستلزم مشارکت کشاورزان و ارائه اسناد ملکی است، برای این کار کمیسیون های ویژه ای را در همه استان ها تشکیل داده ایم که گفته اند جلسه دارند. هر سه شنبه و من و معاونانم در این جلسه شرکت می کنیم تا بتوانیم در بحث کشاورزی که مهمترین قسمت کاداستر است، اقدامات خوبی انجام دهیم.

بابایی با بیان اینکه لایه سوم کاداستر نیز بافت شهری است، گفت: سال هاست با صدور اسناد یک طرفه کاداستر را اجرا می کنیم، در کلان شهرها به خوبی انجام شده است. طرح اساسی که در خصوص جعل سند داریم این است که همه روستاهای ما سند یک طرفه داشته باشند. با صدور اسناد یک طرفه اختلاف بین روستاییان کاهش می یابد و با سند یک طرفه نیز می توانند تسهیلاتی برای کمک به توسعه کشاورزی در روستاها کسب کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.