در ایجاد اختلاف بین ایران و افغانستان از نظام سلطه پیروی می کند

[ad_1]

کارشناس مسائل منطقه گفت: نظام سلطه از همه توان اطلاعاتی، امنیتی، سیاسی و رسانه ای خود برای ایجاد اختلاف و دوگانگی بین ایران و افغانستان استفاده می کند. «یکی از سیاست‌های نظام سلطه ایجاد اختلاف بین اقوام و دولت‌ها است»، در این سال‌ها تلاش زیادی کرده‌اند.

سید رضا صدرالحسینی درباره تحولات اختلافات ایران و افغانستان گفت: یک رابطه طولانی مدت برای شما.

وی افزود: باید توجه داشت که یکی از سیاست های اصلی نظام سلطه که سال هاست در مناطق مختلف به ویژه غرب آسیا و جهان اسلام از آن استفاده می شود، ایجاد اختلاف است، انگلیسی ها شعار داشتند که تفرقه بینداز و حکومت کن.” آنها می دانستند که چگونه از این موضوع به خوبی استفاده کنند، بنابراین تجربیات خود را با ایالات متحده در میان گذاشتند و آمریکایی ها نیز از توصیه های بریتانیایی زیادی استفاده می کنند که به اعتقاد آنها بهترین راه برای ایجاد اختلافات قومی است.

این کارشناس مسائل منطقه افزود: بر این اساس در ماه‌های اخیر شاهد این بوده‌ایم که این خدمات با تولید فایل‌های ضبط‌شده، عکس، نامه‌ها، مصاحبه‌ها و حتی افراد غیرمسئول مجبور به مصاحبه و پخش و تکثیر این گونه مصاحبه‌ها شده و همه اینها برای ایجاد اختلاف بین دو ملت ایران است. و افغانستان

صدرالحسینی تاکید کرد: از این رو در هفته های اخیر اقداماتی در زمینه افغانستان هراسی در ایران و ایران هراسی در افغانستان انجام شده که پیامدهای جدی برای هر دو کشور داشته است و مقامات ایرانی و افغانستانی بیانیه ها و اطلاعیه هایی را در این زمینه صادر کرده اند. در روزهای اخیر بر روابط دو کشور در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تجاری که هیچ تغییری نکرده است تاکید کردند و توصیه‌هایی نیز برای اطمینان بخشی به شهروندان ارائه کردند.

وی ادامه داد: از جمله مواردی که دست ماموران خارجی در آن دیده می شود شهادت دانش آموزان در حرم رضوی و یا حمله به کنسولگری ایران در هرات است.

این کارشناس مسائل منطقه افزود: با توجه به اینکه بسیاری از مخالفان جمهوری اسلامی ایران که در پارلمان افغانستان منحل شدند، از رهبران اپوزیسیون دو کشور بودند و سخنرانی ها و تجمعاتی داشتند، امروز عمر سیاسی خود را در آلبانی می گذرانند و شواهد مختلفی وجود دارد مبنی بر اینکه مخالفان روابط بین کشورها همچنان برنامه های خود را به این شکل مدیریت می کنند.

صدرالحسینی تاکید کرد: در واقع نظام سلطه از تمام توان اطلاعاتی، امنیتی، سیاسی و رسانه ای خود برای ایجاد اختلاف و دوگانگی بین ایران و افغانستان استفاده می کند، البته با بررسی های میدانی انجام شده این نفرت از ملت ها به هیچ وجه نیست. ” روابط دو کشور به هم پیوسته نیست و مقامات دو کشور در این زمینه ابراز دوستی و تعمیق روابط کرده اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.