هر جا که انسان از تصور پایان راه باز می ماند، این نقطه سقوط اوست

[ad_1]

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز از ماه مبارک رمضان در محفل نورانی انس با قرآن، ماه مبارک رمضان را ماه جشن و کرامت بی‌نهایت رحمت الهی و صفای دل‌ها و مردم همراه با تدبر نامیدند. قرآن برشمرده شده

به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه پیوستن به حزب بزرگ خدا مستلزم تلاش انسان برای تحقق دعوت الهی است، افزودند: اگر بتوانیم وارد مهمانی خدا شویم، با استقبال بی‌نظیری مواجه می‌شویم، زیرا فرصت تقرب به درگاه الهی را خواهیم داشت. بالاتر از آن چیزی که قابل تصور است.»

وی درباره برکات و فرصت‌های ماه مبارک رمضان افزود: این نعمت‌ها در واقع فرصت‌های بی‌بدیل برای قرب الهی است، بنابراین باید با خضوع و خضوع از خداوند توفیق برای غنیمت شمردن این فرصت و دوری از گناه را خواستار شد. “

رهبر معظم انقلاب با استناد به آیاتی از قرآن «ذکر» را از حروف مبارک کتاب آسمانی و مغایر با غفلت دانستند که مصیبتی بزرگ است و افزودند: تلاوت مداوم و علم قرآن موجب می شود. برای ارتباط بیشتر با خدا

حضرت آیت الله خامنه ای، قرآن را معجزه جاودانه پیامبر خاتم برشمردند و افزودند: قرآن در تمام ادوار تاریخ بشر، دانش مورد نیاز انسان در صحنه وسیع و گسترده فرد، خانواده، جامعه، حکومت معنوی است. و مدیریت. تمام ابعاد دیگر

وی راز بهره مندی از معارف عمیق، باطنی و عالی قرآن را آموختن، تدبر و عمیق آموزی یعنی تعلیم و تعلم عمیق دانست و افزود: شرط دستیابی به این معرفت تهذیب قلب است. و طهارت روح که در جوانی بسیار آسان تر است.

رهبر معظم انقلاب در ادامه نکاتی چند در موضوع تلاوت خطاب به قاریان قرآن پرداختند.

وی با ابراز خرسندی از فراوانی قاریان ممتاز و محبوب کشورمان، این موهبت را مرهون انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز قاریان ما نسبت به بسیاری از قاریان کشورهای دیگر که حتی گاهی اوقات دعوت می شوند، عالی تر و بهتر تلاوت می کنند. ایران به عنوان ارباب. «این یک واقعیت افتخارآمیز است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته نباید کار را تمام شده دانست و باید به پیشرفت و جبران کاستی‌ها ادامه داد، زیرا هر جا که انسان از فکر پایان راه باز ماند، سقوط اوست و این از ماست. توصیه، همه فعالان اعم از نویسندگان، شاعران و او نیز دانشجو است.

وی در توصیه بعدی، تلاوت را هنر مقدس خواند و با تاکید بر اینکه این هنر باید در خدمت ذکر و دعوت خداوند باشد، گفت: تلاوت باید به گونه ای باشد که ایمان شنونده را افزایش دهد. بنابراین، تلاوت را نباید صرفاً هنر تلقی کرد و باید اجازه داد که با لبه یا تکبر حالت ذکر و دعوت به سوی خداوند بر آن غلبه کند.

رهبر معظم انقلاب همچنین با احساس اینکه موضوع «مهندسی تلاوت» نیازمند توجه ویژه قاریان است، افزودند: «مهندسی تلاوت یعنی تلاوت به گونه ای که لحن مناسبی را انتخاب کند که عمیقاً در شنونده تأثیرگذار باشد و او را به پیروی از احکام الهی وادار کند. کلمه.”

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فعالیت‌های قرآنی کشور را خوب اما ناکافی خواندند و در پیشنهادی برای گسترش این فعالیت‌ها گفتند: تبدیل مساجد هر محله به پایگاه‌های قرآنی و تعامل و ارتباط با سایر مساجد آن محله و سامان‌دهی قرآن کریم. جلسات و رقابت های هیجانی بین آنها. اینها بهترین مشوق برای ورود نوجوانان و جوانان به وادی قرآن و مهمتر از همه تربیت قرآنی هستند.

وی در پایان افزود: راه تربیت حافظ 10 میلیونی که چند سال پیش پیشنهاد دادیم این است که حوزه فعالیت های قرآنی را به جوانان نزدیک کنیم و طرح هایی از این دست می تواند به تحقق آن کمک کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.