گیج فشار ویکا (Wika) (3)

گیج فشار ویکا (Wika)
گیج روغنی

گیج فشار روغنی : فروشگاه اینترنتی ابهر الکتریک به عنوان مرجع کامل تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق و همچنین به عنوان معتبرترین فروشگاه های اینترنتی فعالیت دارد. به دلیل تحرکات و ارتعاشات موجود و به تبع آن ارتعاش عقربه ها، نمایش دقیق فشار در گیج های فشار خشک دقیق نبوده و امکان خطا را بالاتر و همچنین آسیب پذیری بیشتری نسبت به گیج های فشار روغنی به وجود میآورد. گیج فشار روغنی – فروشگاه اینترنتی ابهر الکتریک همچنین مفتخر است که در ارائه انواع گیج فشار روغنی در خدمت شما بزرگواران باشد. با این وجود، در هنگام انتخاب گیج فشار روغنی، برخی ملاحظات اضافی وجود دارد. با این حال، برای درک اساس گیج فشار روغنی، باید مکانیسم فشار و قطعات آن را مرور کنیم. برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج فشار دیجیتال ویکا CPG 500 مراجعه فرمایید. گیج روغن ویکا LOW یا فشارسنج های روغنی در سیستم هایی مشابه با سیستم هایی که فشارسنج های خشک در آنها به کار می روند، استفاده می شوند با این تفاوت که این مدل فشارسنج ها دقت بالاتری دارند. علاوه بر کیفیت و کاربرد، تفاوت میان گیج های فشار خشک و روغنی در قیمت آنها می باشد. از نظر قیمت به دلیل استفاده از روغن های گیلیسیرین و سیلیکون که قیمتهای بالایی دارند معمولا گیج روغنی ویکا LOW از گیج فشار خشک گران تر می باشد.

شرکت ویکا (Wika) یک شرکت آلمانی معتبر می باشد و به عنوان یک شرکت مشهور و متخصص در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق و در زمینه تکنولوژی های اندازه گیری شناخته شده است. فعالیت شرکت ویکا به بیش از ۶۰ سال پیش بر می گردد شرکت ویکا به عنوان یک شرکت آلمانی در بیش از ۴۰ کشور دنیا فعالیت داشته باشد و تولید محصولات خود را در دو کشور آلمان و لهستان تولید می کند. گیج فشار دیجیتال CPG 1500، در صنعت نفت و گاز، شرکت های خدمات کالیبراسیون و کالیبراسیون مستقیم در محل کاربرد دارند. گیج فشار دیجیتال CPG 500، در شرکت های خدمات و کالیبراسیون، آزمایشگاه های اندازه گیری و کنترل و کالیبراسیون در محل کاربرد دارند. گیج فشار سنج یک ابزار دقیق است که به هدف کنترل تغییرات ناشی از فشار تولید و ساخته شدهاند. این وسیله، روی عقربههای نمایشگر فشار قرار میگیرند و هدف از حضور آنها در این قسمت، آن است که میزان لرزش و تکانهای اشتباه عقربه را حین نشان دادن اندازهها، به حداقل برسانند. البته امروزه سیستمهای متفاوتی برای اندازهگیری فشار تعریف شده که در گیج فشار هم از آنها استفاده میشود؛ بنابراین طبیعی است که با مدلهای مختلفی از این دستگاهها مواجه باشیم که هرکدام از آنها شیوه خاص خود را دارد؛ اما درنهایت این حقیقت وجود دارد که نتیجه همه آنها یکسان بوده و نتایج گزارش شده برای فشار و تغییرات بسیار جزئی و اندکی دارد.

به طور کلی خوب است بدانید که فشارسنجهای روغنی از دقت بالاتری بهره مند هستند، بنابراین در هر شرایطی که نیاز به آماری دقیق تر وجود دارد، استفاده از فشارسنجهای روغنی پیشنهاد میشود. سادهترین و قدیمیترین شیوههای اندازهگیری فشار، استفاده از لوله بوردون بوده که در حال حاضر بهعنوان اصلیترین مبنای طراحی فشارسنجها به کار گرفته میشود. اگر چه گیج های فشار روغنی دارای مزیت های زیادی نسبت به گیج های فشار روغنی می باشند، اما به هر حال استفاده از هر دو گیج های خشک و روغنی با توجه به کاربرد و اهمیت دقت اندازه گیری در آن رایج است. متریال صفحه فشارسنج معمولا شیشه ای یا پلاستیک است و قیمت فشار سنج با صفح شیشه ای نسبت به قیمت گیج فشار با صفحه پلاستیکی بالاتر است. به طوری که بیش از سه چهارم صفحه مانومتر از روغن پر شود در ضمن اگر به صورت دستی روغن گیج را اضافه می نمایید مراقب باشید تا بیش از حد پر نشود و سرریز نگردد.

درجه فشار یا گیج فشار Pressure Gauge که در برخی موارد مصرف کنندگان با نام های مانومتر یا فشارسنج عقربه ای نیز می شناسند ؛ ابزاری بسیار ضروری برای نمایش میزان فشار ورودی یا خروجی در سیستم های هیدرولیک و یا پنوماتیک به شمار می رود. استفاده از گیجها در سیستمهای پنوماتیک و هوای فشرده نیز متداول است زیرا فشار در مکانهای بسیاری از سیستم اندازهگیری میشود. گیج فشار روغنی – در این دستگاه از یک لوله منعطف استفاده شده که عبور یک سیال از آن باعث تغییر وضعیت لوله و درنتیجه حرکت عقربه دستگاه میشود. به گیج های ایستاده مانومتر عمودی نیز گفته میشود. مقدار استاندارد روغن در مانومتر روغنی wika به اندازه ای است که قطعات داخلی را نیز پوشش می دهد و از روی صفحه گیج فشار قابل مشاهده باشد. پیوندهای حساس، محور، اهرم، چرخ دنده ها و نشانگر اندازه گیری دقیق در شرایط شدید کار آسیب می بیند. سیستم دنده حرکت را در انتهای متحرک لوله بوردون تقویت می کند به طوری که تغییر فشار بسیار کمی به حرکت قابل توجه سوزن نشانگر (G) تبدیل می شود.  Th᠎is post has  been c​reated by G SA Con tent Gen erator ᠎DEMO!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.