همه قوا باید برای تحقق شعار سال تلاش کنند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی نماینده سابق پارلمان اروپا با اشاره به اینکه همه بخش‌های دولتی و حتی بخش خصوصی و مردم پیام رهبری هستند، گفت: هر نهادی در حوزه کاری خود باید برای تحقق شعار امسال تلاش کند.

جواد آرین منش در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شعار امسال اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با توجه به وجود مشکلات فراوان اقتصادی و رسیدن به استقلال در اقتصاد بارها بر حل مشکلات اقتصادی، اشتغال و تولید تاکید دارند. آنان برای خروج از وابستگی های اقتصادی، استفاده از ثروت ملی و جلوگیری از توطئه های دشمن، رهبری را راه نجات در جهاد اقتصادی مستمر و تکیه بر اقتصاد مقاومتی می دانند و بر جهش تولید، رونق تولید و رونق تولید داخلی تاکید می کنند. استفاده از ظرفیت های علمی کشور

وی با تاکید بر اینکه بیشتر شعارهای دهه اخیر به مسائل اقتصادی اشاره دارد، افزود: همه اینها نشان دهنده جهت گیری های پیشرو در حوزه اقتصاد و لزوم دستیابی به توسعه متوازن است. من معتقدم توسعه کشور تاکنون متوازن و همه جانبه نبوده است، ما در برخی زمینه ها مانند علوم هسته ای، صنایع نظامی و بهداشت پیشرفت های زیادی داشته ایم و برخی جزو کشورهای پیشرو دنیا هستند، اما در برخی زمینه ها مانند به عنوان کشاورزی دانش بنیان و امنیت غذایی. ما در حال حاضر به تامین و عرضه برخی مواد غذایی مانند ذرت و گندم وابسته هستیم که برای کشوری پر از ظرفیت های متنوع قابل قبول نیست.

این فعال سیاسی اصلی گفت: دلیل توجه ویژه امسال مدیریت تولید به دانش بنیان با استفاده از ظرفیت های نخبگان کشور، موضوعاتی چون افزایش بهره وری، ارتقای کیفیت محصول، رقابت پذیری تولیدات داخلی، تامین نیازهای کشور و دستیابی به اشتغال پایدار است. “

آرین منش با بیان اینکه همه بخشهای دولتی و حتی بخش خصوصی و مردم مخاطب پیام رهبری هستند، گفت: هر نهادی در حوزه کاری خود باید برای تحقق شعار امسال تلاش کند. به عنوان مثال مجلس وظیفه دارد قوانین موجود را بازنگری کند و خلأهای موجود را پر کند و بر اجرای قوانین حمایتی مصوب نظارت کند تا به درستی بستر تولید دانش را فراهم کند.

وی با بیان اینکه سایر مخاطبان پیامی از سوی مدیران دانشگاه هستند، افزود: دانشگاه ها باید نگرش خود را نسبت به صنعت، تولید و کشاورزی تقویت کنند تا دانشگاه مسیر خود را جدا از صنعت نبیند. دانشگاه ها باید مراکز مغزی برای تولید دانش باشند. علاوه بر این، رسانه ها پیامی از سوی مدیریت ارسال کردند و باید اقداماتی در جهت افزایش آگاهی، انعکاس دستاوردها و تشویق کارآفرینان انجام شود.

این نماینده سابق مجلس، دولت را مخاطب ویژه پیام رهبری دانست و گفت: دولت باید برای تحقق اهداف رهبری و در نهایت دستاوردهای خوب در این حوزه، تقویت تولید دانش بنیان را برنامه ریزی، نظارت، حمایت و جهت دهی کند.

آرین منش در خصوص مهاجرت روزافزون نخبگان از کشور گفت: حفظ نخبگان در کشور در گرو استفاده از دانش آنهاست. اگر امکانات لازم را برای نخبگان فراهم کنیم و بقای آنها را تضمین کنیم، دلیلی برای خروج از کشور نمی بینند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لزوم استفاده از آنتی ویروس آنتی ویروس جی دیتا

لزوم به کارگیری از آنتی ویروس – آنتی ویروس جی دیتا خرید آنتی ویروس , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.