خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) رادوکس

خدمات برش لیزر (بهترین کیفیت و قیمت) – رادوکس
برش لیزر استیل, دستگاه برش لیزر استیل

در حالت معمول دستگاه برش لیزری از اشعه ای با طول 1.5 و حدود یک تا دو هزار وات انرژی بهره می برد که با این قدرت قادر به ذوب کردن و برش دادن هر ماده ای می باشد اما به علت اینکه هر چه اشعه بیشتر در ماده ای نفوذ کند انرژی اش کمتر می شود بنابر همین قضیه محدوده برش دستگاه برش لیزری 20 میلی متر است. توان فن استاندارد دستگاه لیزر 570 وات می باشد . این مدل هم برای کارکردهای ریز حکاکی و برش بکار می رود و توان تیوب آن 80 وات است . مکنده وظیفه مکیدن دود و انتقال آن به فضای بیرون را تا ارتفاع متعدد دارد که توان مکش بستگی به فن مکنده دستگاه برش لیزری و حکاکی لیزری دارد . ●بهره وری و بازده تولید را افزایش می دهد. حال اگر مواد دیگری مثل نیکل و مولیبدن باشند و به استیل اضافه گردند ویژگی ضد زنگ بودن استیل را افزایش میدهند. دارای یک دیواره است که از ریل ها در برابر دود و سایر آلودگی های ناشی از برش حفاظت می کند و همین امر طول عمر ریل ها را افزایش می دهد. برخوردی توسط اشعه با متریال حاصل می شود و برش را ایجاد می کند با خود سوختگی و دود به همراه دارد که باعث ایجاد آلودگی محیطی می شود ، برای رفع این مشکل از مکنده استفاده می شود .

برش لیزر استیل

Data has ᠎be en c​re at᠎ed wi th the help  of GSA C ontent​ G enerat​or DEMO .

یک نشانگر لیزری دارد که ابعاد و محل دقیق حک یا برش را مشخص می کند . پس از آماده سازی و ترسیم طرح توسط نرم افزارهایی همچون اتوکد یا کورل ، دستگاه برش لیزری توسط گاز که معمولاً از نوع دی اکسید کربن می باشد اقدام به تولید لیزر می نماید سپس تیوپ لیزر به سمت جلو و عقب حرکت می کند و پس از تقویت شدن روزنه ی تیوپ ، لیزر از آن خارج می شود و به وسیله لنز به نقطه مدنظر در طرح تابیده و برش انجام می پذیرد . لازم به ذکر است که این لنز قادر بر کوچک سازی لیزر تا 0.23 میلی متر ، می باشد . زمانی که جریان اکترومغناطیسی توسط برق AC تامین می شود فشار مغناطیسی تولید می گردد و در اثر این فشار پیستون حرکت کرده و حجم سیلندر تغییر می کند و همین امر سبب باز و بست شدن دریچه ها می شود . وظیفه تیوب تامین اشعه گاز CO2 است . این تکنولوژی در سال 1970 در صنعت هوا فضا جهت برش فلزاتی همچون تیتانیوم که برای ساخت بدنه ابزارهای هوایی همچون موتور جت ، موشک و فضا پیما ، مورد استفاده قرار گرفت و سپس با استفاده از گاز CO2 توانستند دستگاهی برای برش غیر فلزات همچون چوب یا پارچه فراهم سازند .

دستگاه برش لیزر استیل

A rticle was c re​ated ᠎by G SA Content Gener at or DEMO!

در برش لیزری استیل جنس و ضخامت قطعه ای که قرار است برش داده شود به عنوان مبنایی برای انتخاب توان دستگاه، نوع گاز و یا پارامترهای دیگر برش است. با استفاده از برش لیزر استیل دیگر شاهد لبه دار شدن قسمت های برش داده شده نخواهید بود و این مهم ترین مزیت استفاده از برش لیزر استیل در برابر برش های مکانیکی گذشته است. در روش های حرارتی و مکانیکی برش برنج، قطعه نهایی برش خورده با تغییراتی در فلز پایه همراه است که نتیجه حرارت یا عوامل فیزیکی دیگر باشد؛ برش لیزر برنج با کمترین میزان این تاثیرات و تغییرات همراه است. لیزر فیبری نسبت به دیگر لیزرها ارزان تر و مفید تر است . این نوع از برش لیزری همچون برش لیزری کریستالی با استفاده از لیزر فیبری عملیات برش را انجام می دهد . دستگاه برش لیزری ، طراحی و عملیات برش را با کمک کامپیوتر انجام می دهد . دستگاه برش لیزری برای اولین بار توسط مرکز تحقیقات Western Electric Engineering در آمریکا و در سال 1965 مطرح شد . به طور معمول هر دستگاه برش لیزری حاوی دو آیینه است . برش لیزری فیبری طول موجی در حد 1,064 میکرومتر تولید می کند و اشعه لیزری آن از نظر شدت بزرگی 100 برابر لیزر CO2 است به همین دلیل قابلیت استفاده برای متریال های فلزی و غیرفلزی را داراست .

لیزرهای فیبری از خانواده لیزرهای جامد هستند که اشعه آنها با استفاده از لیزر دانه ساخته می شود و بوسیله فایبرگلاس و دیودهای تلمبه ای نیروی خود را جهت عملیات برش تقویت می کنند . برش کریستالی از دیودهای تلمبه ای ساخته شده اند که هزینه بالایی جهت ساخت آن صرف شده است و این دیودها پس از 8000 تا 15000 با توجه به نوع آن ، نیاز به تعوض دارند که هزینه بالایی می طلبد و نکته دیگری که در مقایسه بین لیزرهای کریستالی و فیبری می توان بدان اشاره کرد طول عمر کمتر لیزرهای کریستالی نسبت به لیزرهای فیبری است . تیوب در دستگاه لیزری به صورت موقتی است که پس از اتمام کار آن یا می بایست توسط دستگاه شارژ شود و یا با یک تیوب جدید تعویض گردد . این دستگاه برش بسیار عالی و بزرگ است و قابلیت برش هر نوع متریال با هر اندازه ای را دارد و به راحتی می تواند یک ورق کامل پی وی سی یا پلکسی را برش دهد به همین علت تابلوسازی ها اغلب از این مدل بهره می برند . یک نوع تکنولوژی است که ساده ترین ساختار آن حاوی دو آینه است که به شکلی موازی روبه روی هم قرار گرفته اند ، که در بین این دو آینه یک محیط فعالی تشکیل می شود که این محیط روند تابش و بازتابش بین دو آینه را تقویت کرده و عمل لیزر به وقوع می پیوندد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هزینه برش لیزر استیل.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لزوم استفاده از آنتی ویروس آنتی ویروس جی دیتا

لزوم به کارگیری از آنتی ویروس – آنتی ویروس جی دیتا خرید آنتی ویروس , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.