قوه قضائیه می تواند در ایجاد اشتغال به استانداری سیستان و بلوچستان کمک کند

[ad_1]

رئیس قوه قضائیه گفت: ما در قوه قضائیه با حضور دولتمردان و نمایندگان دولت در استان های سیستان و بلوچستان و نمایندگان مجلس در استان تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم استان و بسیج کنیم. و افزایش ظرفیت و قدرت.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز رسانه های قضایی، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در اولین برنامه سفر امروز خود به سیستان و بلوچستان با حضور قضات و کارکنان استانی، صمیمیت، میهمان نوازی، رضایت و پشتکار را ذکر کرد. کار مردم سیستان و بلوچستان. بلوچستان تصریح کرد: ما در قوه قضائیه باید با همکاری دولتمردان و نمایندگان دولت در استان سیستان و بلوچستان و نمایندگان مجلس در این استان تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم انجام دهیم. بسیج و افزایش همکاری در این زمینه بیایید توانمندی ها و نیروها را بسیج کنیم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به مولفه ها و ویژگی های استان های سیستان و بلوچستان و ضوابط مشخصی که بر روی این مولفه ها و ویژگی ها وضع می شود تا از مشکلات استان جلوگیری شود، گفت: همکاری و مشارکت داشته باشید. زحمات قوه قضائیه، استان، نمایندگان استان در مجلس و نخبگان استانی نیازمند شناسایی و احصاء است و بر اساس این ویژگی ها و ویژگی ها راهکارهای اساسی ارائه و برای حل مشکلات اجرا می شود.

قاضی مسائل مهم استان سیستان و بلوچستان را امنیت، اشتغال و خشکسالی برشمرد و گفت: بدون شک امنیت یکی از مهم ترین و مسلم ترین مسائل در توسعه همه جانبه استان و در غیاب آن است. امنیت، پیشرفت و حرکت.» زندگی اجتماعی قادر به پیشرفت نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به اهمیت اشتغالزایی و تاثیر این مقوله در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی گفت: قوه قضائیه می تواند استانداران سیستان و بلوچستان را برای جذب سرمایه گذاری پایدار و توسعه اشتغال منصوب کند. در کاهش و رفع آسیب های اجتماعی کمک به پیشگیری از جرم و جنایت که در نهایت باعث کاهش تعداد پرونده هایی می شود که به عدالت می رسند.

رئیس قوه قضائیه درباره مشکلات ناشی از خشکسالی در استان های سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان علیرغم مواجهه با مشکلات خشکسالی به دلایل مختلف، پتانسیل و ظرفیت برای غلبه بر این معضل را دارد. استعدادها به دلیل وجود بندر و ارتباط با آب های بین المللی در استان است و با استفاده و تقویت این ظرفیت ها می توان بر مشکلات ناشی از خشکسالی در استان فائق آمد و تحقق این مهم نیازمند همکاری و مشارکت بیشتر است. تلاش مقامات دولتی

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به اهمیت نظارت قضایی، مسئولان قضایی استان های سیستان و بلوچستان را موظف به تقویت کنترل بر زیرمجموعه ها و بازنگری مستمر دستگاه های مختلف قضایی کردند. و نگرش دلسوزانه، با توجه به اینکه کنترل به معنای نزاع نیست.

رؤسای دادگستری «حسن خلق» و «صاعه صدر» دو ویژگی مهمی را که مسئولان و کارکنان دستگاه قضایی باید داشته باشند، ارزیابی کردند و در این باره گفتند: سلایق و نظرات مختلف در موضوعات و حوزه‌های مختلف مرتبط است. بنابراین همه مسئولان و دست اندرکاران در سطوح و مناصب مختلف باید با خوش اخلاقی و صراحت به سخنان و نظرات موجود حتی در صورت عدم موافق بودن گوش فرا دهند.

قاضی در پایان در خصوص تصویب سفر کمیته عالی قضایی به سیستان و بلوچستان در سال 98 و اظهارات مسئولان قضایی استان مبنی بر عدم کارکرد برخی از آنها، گفت: به هر دلیل در سفر قبلی اقدامات مناسبی برای اجرای این مصوبه انجام شد. .

پیش از سخنان حجت الاسلام مصطفوی نیا رئیس کل دادگستری، قاضی عالی استان سیستان و بلوچستان وی با بیان اینکه قوه قضاییه در استان مصمم به خدمت رسانی به مردم است، آماری از عملکرد دستگاه قضایی استان ارائه کرد و گفت: در 11 ماهه گذشته 264 هزار پرونده در استان سیستان و بلوچستان مختومه شده و 4 ما 1700 مورد آزادی زندانیان واجد شرایط داشت.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به کاهش چشمگیر پرونده در دادگستری استان و رتبه اول استان در غیاب محکومان مالی گفت: رضایت والدین اخذ شده و استان سیستان و بلوچستان در رتبه دوم کشور قرار دارد.

همچنین در این مراسم بسیاری از نمایندگان قضات و کارکنان دادگستری استان سیستان و بلوچستان به ارائه نقطه نظرات و نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.