جوشکاری ارگون با اینورتر (4)

جوشکاری ارگون با اینورتر –
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

در این روش جوشکاری، از دو مولد جریان متناوب و مستقیم میتوان استفاده نمود؛ ضمنا جریان الکتریکی تولید شده، توسط کابلهای مربوطه متصل و هدایت میشوند. از متداولترین عیوب جوشکاری ارگون میتوان ناخالصی تنگستن، معایب ناشی از محافظت نامناسب گاز، ناخالصی های اکسیدی و عدم ذوب را نام برد. منبع تغذیه به عنوان یکی از لوازم جانبی مورد نیاز برای جوش ارگون چگونه عمل می کند؟ جوشکاری آرگون، نیازمند دانش و مهارت و تجربه بالائی است که جزء مشاغل خاص محسوب میشود و به همین دلیل حرفه پردرآمدی است. هنگام جوشکاری با جریان کمتر از 200A ، قوس انتهای سیم جوش دارای گلولههای کوچک میشود که برای کنترل قوس و استخر مذاب مناسب نیست. به طور خلاصه جوش میگ یک پروسه جوش قوس الکتریکی میباشد و از سیم جوش مصرفی با گاز خنثی ای که از طریق سیلندر تامین میشود محافظت به عمل می آید. در جوشکاری MIG سیم جوش بعنوان یک ماده مصرفی به طور مداوم به محل جوش تغذیه می شود و جوش را تقویت می کند . • محافظت از گوش: اگر میزان سر و صدا به طور متوسط بیش از 85 دسی بل به مدت هشت ساعت مداوم باشد، لازم است که همیشه از محافظ شنوایی استفاده کنید.

جوش کاری آرگون

که برای جوشکاری با گاز محافظ CO2 مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر بدانید: در مقاله انواع جوشکاری به صورت مفصل در رابطه با تمامی جوشکاریهای موجود در این صنعت توضیح داده شده است. تمامی این خدمات جوشکاری و تعمیرات نیروهای مجرب شرکت چگال فیدار در تهران به صورت خدمات جوشکاری در محل انجام می گردد. جوشکاری به روش co2 امروزه نقش پر رنگی در ساخت و صنایع مختلف دارد. فلز پرکننده با ترکیب مشخص، در ناحیۀ تشکیل مذاب قرار می گیرد و ناحیۀ اتصال را پر می کند. در واقع در راه اندازی چاه ارت ابتدا باید گودالی با عمق مناسب حفر گردد و سپس مواد کاهنده مقاومت در چاه ریخته شود در مرحله بعدی باید با کمک جوش ارت مناسب سیم مسی به صفحه مسی متصل شود و داخل چاه قرار بگیرد و در آخر باقیمانده فضا با ژل کاهنده پر می شود بنابراین با توجه به اندازه سیم و صفحه مسی لازم است نوع جوش مناسب انتخاب شود.

جوشکاری فولادهای ضد زنگ و ضد خوردگی خصلت اصلی فولادهای استنلس مقاومت در برابر زنگ خوردگی است (داشتن کرم بیش از 12% موید همین مطلب است).نیکل موجود در این فولادها حتی به مقدار زیاد هم نمیتواند به تنهایی مقاومت در برابر خوردگی را زیاد کند.ولی با حضور کرم میتواند تا حد زیادی این وظیفه را بخوبی انجام دهد.مزیت اصلی نیکل تسهیل ایجاد فاز آستنیت و بهبود خاصیت مقاوم به ضربه فولادهای کرم نیکل دار است. و وظیفه اصلی آن جلوگیری از جرقه زدن و یا پاشیدن ذرات ریز جوشکاری و چسبیدن به سطح کناری و دهانه تورچ بر روی قطعه مورد نظر و دهانه تورچ به کار می گیرند. ابتدا وارد وایرفیدر که موتور هول دهنده ­س میشود، بعد از درون شلنگ انعطاف پذیری عبور میکند و به درون تورچ یا تفنگ جوشکاری هدایت میشود تا نهایتا از راه قوس الکتریکی ذوب شده و قطعه ی فلزی رو جوش بدهد. کار گاز پخش ­کن، انتشار گاز محافظ و هدایت آن به سمت محل قوس جوش است.

در این دستگاه ها ولتاژ از روي دستگاه تنظیم شده و آمپر وابسته به سرعت تغذیه سیم مي باشد یعنی با افزایش سرعت سیم آمپر زیاد، و با کاهش آن آمپر کم مي شود. بیشتر مشعل ها با توجه به تطابق آنها با درجه و سایز الکترود در مدلها و اندازه و سایز مختلفی طراحی شده است بیشتر مشعل هایی که کاربرد دستی دارند دارای زاویه سرمشعل ۱۲۰ درجه (زاویه بین الکترود و دسته مشعل) می باشند. مشعل ها با توجه به ظرفیت حمل حداکثر جریان جوشکاری بدون گرم شدن زیاد سنجیده می شوند و تقسیم بندی ظرفیت حمل جریان مشعل ها بر اساس قطر آنها و جنس شان است که بعداً به آن اشاره خواهیم کرد. به دلیل تولید گاز مونوکسید کربن در فرآیند جوشکاری CO2، محیط باید دارای تهویه مناسب باشد. اسپری CO2 را به قطعاتی که در معرض جرقه های حاصل از جوشکاری و برشکاری قرار دارند، می زنند. ​This  data has  be​en g​en er ated ᠎wi᠎th G SA Con᠎tent G ener​ator Demov er sion!

این روش جوشکاری به دلیل مزایای زیادی که دارد یکی از رایج ترین روش های جوشکاری در صنعت می باشد. کابل،شلنگ و رگولاتورها برای انتقال جریان الکتریکی،آب و گاز خنثی به محل جوشکاری لازم می باشند. با توجه به اینکه جوشکاری انواع و روش های متنوعی دارد، یکی از روش های پرکاربرد آن در صنایع و موارد ساختمانی ،جوشکاری به روش co2 است. از جمله بیماری هایی که جوشکار در اثر رعایت موارد بهداشتی دچار آن می شود، به موارد زیر می توان اشاره کرد: بیماری های قلبی، بیماری های پوستی، ورم معده، ورم روده کوچک و علاوه بر آن جوشکارانی که در معرض فلزات سنگین مثل کروم و نیکل بوده اند، به بیماری های کبدی دچار می شوند. مزیت دیگر این گاز هزینه پایین آن در مقایسه با سایر گازهای محافظ مورد استفاده در این فرایند از جمله آرگون و هلیم است، که این امر می تواند با کاهش هزینه جوشکاری، صرفه اقتصادی استفاده از فرایند جوشکاری مگ | MAG را هرچه بیشتر افزایش دهد. گاز کربنیک ( CO2 ) و گاز آرگون ( Ar ) از جمله گازهایی هستند که در جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرند. این مفتول مسیری رو در درون دستگاه طی میکند تا به محل جوشکاری برسد.

This da ta h as been  do ne wi​th t᠎he he lp of GSA Conte nt​ G᠎enerat or  DEMO .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.