کمپرسور بیتزر (Bitzer) انواع کمپرسور بیتزر (2)

کمپرسور بیتزر (Bitzer) – انواع کمپرسور بیتزر
کمپرسور اسکرو بیتزر

چیلر های آب خنک که دارای کندانسور شل و تیوپ باید به همراه برج خنک کننده در مدار قرار میگیرند. کمپرسور های سردخانه ای بیتزر سری های HSN , HSK بسیار کاربردی و محبوب در پروژه های بزرگ هستند. کنترل ظرفیت در کمپرسور هنبل نیز همانند کمپرسور اسکرو بیتزر میباشد. با برق دار شدن شیر برق های کمپرسور اسکرو فشار پشت روغن اسلایدر کم گردیده است و با حرکت اسلایدر به سمت چپ ، ظرفیت چیلر کمپرسور اسکرو کاهش میابد. روتور نر محرک است و از یک سری پره که حدودا تا ۴ عدد است که در طول آن تشکیل شده و با پره های مشابهی که معمولا تا ۶ عدد است در محور مادگی که متحرک است درگیر میشود. کمپرسور اسکرو بیتزر از دو حلزون مارپیچ تشکیل شده است که با به دام افتادن گاز در این فضا و با حرکت مارپیچ به مرور این فاصله کم و کمتر شده و عملیات فشرده سازی صورت می گیرد. شرکت گذرگاه صنعت و تجارت به عنوان تامین کننده انواع کمپرسور کاپکت بیتزر و سایر تجهیزات سردخانه از برندهای معابر اروپایی و چینی می باشد . از این نوع کمپرسور در ساخت سردخانه با دمای بسیار پایین و همچنین تونلهای انجماد استفاده میشود. This ᠎post has been writt en by GSA Con te nt G᠎en​er at or D em᠎ov᠎ersion᠎.

کمپرسور اسکرو بیتزر

استهلاک و هزینه نگهداری پایین، طول عمر بالا و همچنین تعمیر پذیر بودن این نوع کمپرسور از مزیتهای بسیار مهم آن میباشد. کمپرسور چیلر تراکمی قلب اصلی و جز بسیار مهم از اجزای چیلر می­باشد که وظیفه گردش مبرد در سیکل برعهده آن می­باشد. حجم گازی که در کمپرسور چیلر باید متراکم شود، بستگی به میزان جابه­ جایی کمپرسور توان موتور الکتریکی کمپرسور چیلر تعیین و اندازه آن را مشخص می­گردد. روغن در کمپرسور اسکرو نقشی تعیین کننده هم در فرایند کنترل ظرفیت و هم در عملیات روغن کاری دارد و حجم روغن زیادی در کمپرسور در جریان میباشد و با گاز خروجی از کمپرسور ترکیب شده است و به بیرون از محفظه کمپرسور خارج میگردد. در مدار هیدرولیک زیر چگونگی کنترل ظرفیت به صورت خطی را نشان داد شده است. در مدار هیدرولیک کنترل ظرفیت کمپرسور هنبل مطابق شکل زیر ابتدا با گذر روغن از لوله مویین به فشار روغن به پشت اسلاید ولو وارد میشود. در این حالت ظرفیت کمپرسور بسته به نیاز و لود چیلر تراکمی از مقدار ۲۵% تا ۱۰۰% به طور خطی تغییر میکند. روش کنترل ظرفیت در این کمپرسورها در ارتباط با روغن و حرکت اسلایدر می­باشد که این کنترل چیلر به دو حالت پله ای و پیوسته قابلیت کار دارد.

همان طور که در نمودار بالا مشاهده میکنید زمان برق دار شدن شیر برقی لود و انلود در کمپرسور اسکرو در حالت کنترل ظرفیت خطی بین ۱ تا ۱٫۵ ثانیه روشن و حدود ۱۵ الی ۲۰ ثانیه خاموش میگردد. در کنترل ظرفیت step less یا کنترل ظرفیت خطی با برق دار شدن شیر لود باعث افزایش ظرفیت میشود. مهمترین ویژگی این کمپرسورها سادگی و قابلیت تغییر ظرفیت و اطمینان آن، استقبال بسیار زیادی در صنعت تبرید و تهویه مطبوع داشته است و تا ظرفیت ۴۰۰ اسب نیز ساخته شده است. کمپرسورهای اسکرو دارای نیازمند تعمیرات تخصصی میباشند و در صورت خرابی و ایرادات در ساختار آن، هزینه تعمیرات بسیار سنگین میباشد. هر کدام از این کمپرسورها دارای مدار بندی خاص جهت کنترل ظرفیت کمپرسور اسکرو میباشند. این مدار دارای ۴ عدد برقی میباشد که به وسیله کنترل تابلو برق با فعال کردن آن ها ظرفیت چیلر تغییر میکند. چیلر تراکمی اسکرو مانند دیگر دستگاه های تبرید دارای چهارقطعه اصلی کمپرسور اسکرو کندانسور شیر انبساط و اواپراتور می باشد. کمپرسورهای اسکرو به مدل های کمپرسور بیتزر و کمپرسور هنبل و کمپرسور رفکامپ در بازار ایران تقسیم بندی میشود. برای خرید کمپرسور اسکرو بیتزر از فروشگاه کالابرودت، می توانید در واتس اپ با کارشناس فروش محصولات در ارتباط بوده و سفارش خود را ثبت نمایید.

در آن زمان این شرکت 270 کارمند داشت و فروش 30 میلیون مارک آلمان (DM) را به دست آورد. شرکت آبگین تهویه با ارائه مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش و همچنین خدمات نصب در خدمت مشتریان عزیز است. به عنوان مثال در تونل انجماد برای صنایع غذایی و همچنین در انبارهای توزیع موادغذایی مورد استفاده قرار میگیرند. این کمپرسورها در ظرفیتهای پایین بصورت تک فاز هم تولید میشوند ولی بطور عمده کمپرسورهای سیلندر پیستونی سِمی هرمتیک بیتزر سه فاز هستند. کمپرسور اسکرو (Semi Hermetic) بیتزر برای کاربردهای تجاری و صنعتی طراحی شده اند . کمپانی bitzer به سبب تجربه بالای خود در زمینه طراحی و تولید کمپرسور و قطعات یدکی و جانبی بیش از 80 سال می باشد و همچنان با وجود افزایش روز افزون رقبای خود همچون انواع کمپرسور ایتالیایی ، کمپرسورهای ایرانی و … همین امر سبب شده تا اغلب شركتها و صنايع معتبر كشور از مشتريان دامون باشند. تا سال 1959، مارتین بیتزر شرکت خود را به 206 کارمند گسترش داد و محصولاتش را به 56 کشور صادر کرد. This c​onte​nt has ᠎been created  by GSA  Co​ntent Genera​tor  DEMO​!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لزوم استفاده از آنتی ویروس آنتی ویروس جی دیتا

لزوم به کارگیری از آنتی ویروس – آنتی ویروس جی دیتا خرید آنتی ویروس , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.