پالایشگاه دوم فارس به زودی تعیین تکلیف می شود/ سال 1401 سال جهش اقتصادی است

[ad_1]

ایسنا/ فارس نماینده مردم شیراز و زرگان در مجلس شورای اسلامی از اختصاص پالایشگاه دوم فارس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: وزارت نفت و دفاع با تکمیل این پروژه بزرگ موافقت کرده است.

جعفر قادری روز شنبه ۲۱ اسفند در جمع خبرنگاران درباره خط پتروشیمی و اتیلن فارسا گفت: قرار است پتروشیمی فسا و جهرم در مرز دو شهرستان احداث شود، پتروشیمی ها در داراب و صنایع پایین دستی در فیروزآباد پابرجا خواهند ماند.

وی در خصوص افزایش ظرفیت انبار فرآورده و خط انتقال نفت گفت: قرارداد این خط انتقال منعقد شده که کار بسیار زیادی است و این امر فشار وارده به جاده ها را برای ساخت یک پالایشگاه دیگر کاهش می دهد. “

نماینده مردم شیراز و زرگان در مجلس شورای اسلامی همچنین به بزرگراه شیراز – اصفهان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این بزرگراه در قطعه یک تا شش آماده شده و قبل از قطعه هفت و هشت قابل استفاده است. بند هفتم نیز در حال انجام است و 8 مصوبه دولت نیز دریافت کرده ایم. برای اتوبان شیراز – بوشهر مردم برای شروع این پروژه اقدام به خرید سهام کرده اند.

قادری همچنین با اشاره به حذف ارز ترجیحی و گرانی محصولاتی مانند مرغ و تخم مرغ، خاطرنشان کرد: بازار برای حفظ قیمت کالاها ارز خریداری می کند و آثار و تبعات تورم در حال افزایش است.

وی راهکار دیگر را حفظ نرخ ارز گندم و دارو 4200 و حذف مابقی دانست و افزود: همین راه حل، ساختمان دولت است که 250 هزار میلیارد تومان بودجه 60 هزار تومانی دارد. میلیاردها تومان هم به شرکت های دارویی داده می شود تا با همین قیمت دارو به مردم خدمت کنند.

نماینده مردم شیراز و زرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یارانه گوشت مرغ و … به مردم پرداخت می شود، گفت: بیشتر منابع افزایش قیمت ارز در قالب یارانه در اختیار مردم است.

قادری همچنین با تاکید بر اینکه نرخ ها در بحث مالیاتی نباید تغییر کند بلکه باید از اقشار معاف از مالیات مالیات گرفته شود، تاکید کرد: راه بهبود معیشت مردم افزایش تولید و رفع موانع تولید است و باید موانع را برای سرمایه گذاران برداریم. .

وی همچنین ویژگی های بودجه سال 1401 دولت را توجه به حمل و نقل عمومی، الزام دولت به استفاده از گاز، تنظیم ارز اولویت دار، بازپرداخت بدهی به صندوق بازنشستگی برای همسان سازی، اخذ مالیات از سپرده های تکلیفی برای گذار به سرمایه گذاری و مالیات برشمرد. شفافیت. نظارت بر آنها در گزارش وصول معاف از مالیات از نکات قابل توجه بودجه است.

نماینده مردم شیراز و زرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از تولید گوشی و تبلت خانگی با اخذ عوارض گوشی های وارداتی، معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند و بیشتر، تعیین تکلیف به قوه قضائیه، افزایش هزینه ها. تعداد درآمد سربازان، افزایش خرید تضمینی گندم، الزام به بیمه سه دهک پایین جامعه، ایجاد صندوق برای بیماران لاعلاج، نظافت، کمک به بازسازی خودروهای فرسوده، کمک به موسسات خیریه، نوسازی راه و ماشین آلات شهری. تامین زیرساخت های مسکن ملی و تا سقف 30 هزار میلیارد، عوارض الکترونیک شفاف سازی معافیت حقوق نمایندگان از بورس سرمایه گذاری، الزام پزشکان به استفاده از دستگاه های کارتخوان یکی از مهمترین شاخص های بودجه 1401 است.

قادری با بیان اینکه 250 هزار میلیارد تومان در حوزه یارانه ها تخصیص داده شده است، گفت: ساماندهی تسهیلات قانون ملی به تسهیلات قابل کنترل از دیگر نکات برجسته بودجه است.

وی درباره کارخانه های ITMC نیز گفت: سهم ایران و کارخانه های مخابرات. تی ام سی خارج از ایران خودرو بوده و منابع این کارخانه رایگان بوده و در حوزه خود فعالیت می کند. برای ایران خودرو فارس مقرر شد رنگ و بدنه در استان باقی بماند.

قادری در خصوص انتقال آب خلیج فارس به استان گفت: قبل از تکمیل خط انتقال به شیراز، از شیراز به جنوب تکمیل می شود تا محدودیت های آب برای صنایع تامینی رفع شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان درباره مشکل آب شهر شیراز نیز گفت: بر اساس خط برق دیگری از سد درودزن به شیراز، در صورت تامین شش کیلومتر لوله، آب به معالی آباد می رسد و مشکل آب شیراز ایجاد می شود. حل شد، بشار همان چیزی است که 100 میلیون متر مکعب آب به شیراز تحویل می دهیم.

قادری با بیان اینکه در خصوص انتقال آب از استان فارس به اصفهان و یزد نیز جلساتی داشتیم، گفت: در تلاش هستیم از این کریدور استفاده کنیم و آب را به شهرهای شمالی فارس، اصفهان و یزد برسانیم و تخصیص آب نیز افزایش یافته است. “.

وی همچنین در مورد شهرهای صنعتی استان گفت: به دنبال رفع موانع واگذاری زمین در شهرهای صنعتی بیضا و سروستان و مناطق ویژه بهداشتی بوده ایم همچنین در حال پیگیری سایر سایت های صنعتی در نقاط مختلف استان به ویژه نزدیک هستیم. شیراز برای رفع محدودیت ها و مشکلات.

نماینده مردم شیراز و زرگان با بیان اینکه از ظرفیت بافت تاریخی و فرسوده در گردشگری استفاده می کنیم، گفت: بافت های اطراف امامزاده ها تمیز است تا بسیاری از مشکلات را حل کند.

وی با بیان اینکه امسال سال جهش اقتصادی است، گفت: سال آینده سال جهش اقتصادی خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لزوم استفاده از آنتی ویروس آنتی ویروس جی دیتا

لزوم به کارگیری از آنتی ویروس – آنتی ویروس جی دیتا خرید آنتی ویروس , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.