آشنایی با موتورهای یخچال دانفوس (2)

آشنایی با موتورهای یخچال دانفوس
کمپرسور دانفوس

دانفوس ابتدا با 26 کارمند کار خود را شروع کرد اما اکنون در سال 2019 تعداد کارکنان شرکت دانفوس 28 هزار نفر می باشد. شرکتی که در ابتدا فقط یک وارد کننده بود و به عنوان یک کسب و کار کوچک شناخته می شد. اولین محصول این شرکت شیر انبساط سیستمهای برودتی بود که کلاوسن با مطالعه و بررسی نمونههای آمریکایی، طراحی کرده بود. در این مقاله قصد داریم بیشتر با دانفوس، تاریخچۀ آن و تولیداتش آشنا شویم. کمپرسور دانفوس، یکی از محصولاتی است که این شرکت در زمینه تجهیزات سرمایشی و تهویه مطبوع تولید میکند. در ادامه به معرفی بیشتر برخی از این کمپرسور دانفوس tls5ft محصولات میپردازیم. تعویض کمپرسور یخچال یکی از اقدامات مهم است که باید توسط تکنیسین کاربلد تعمیر یخچال انجام گیرد. قدرت این کمپرسور 1/3 اسب بوده و دارای روغن r600 میباشد.گاز برودتی مورد استفاده برای این موتور هم باید r600باشد.توجه داشته باشید که کمپرسورهایی که گاز برودتی و روغن انهاr600میباشد،به هیچ عنوان قابلیت تغییر گاز یا روغن را ندارند.به محض اینکه روغن را عوض نمایید با یک نوع دیگر انها را شارژگاز نمایید به سرعت موتور دچار مشکل خواهد شد.این موتور ساخت شرکت دانفوس(المان) میباشد. تقاضا برای این محصولات به علت کاربردهای فراوانی که در دستگاه های برودتی مانند یخچال ها و فریزرهای ایستاده و خوابیده و تاپینگ ها دارند، نسبت به سایر محصولات دانفوس بالا تر است.  This was c re᠎ated wi​th GSA Con te᠎nt Gen er᠎ator Dem᠎ov᠎ersion.

این موتور ساخت شرکت دانفوس (المان) است.

دانفوس یکی از کمپانی های بزرگ در زمینه تولید تجهیزات برودتی می باشد. در ادامه مقاله نمایندگی دانفوس، به برخی از محصولات آن اشاره میکنیم. کمپرسورهای پیستونی دانفوس، در مدلهای مختلف برای کاربردهایی برودتی با دماهای متوسط و پایین، سیستمهای کوچک از جمله سردخانههای کوچک برای هتلها و رستورانها و همچنین کمپرسورهای دارای اینورتر به منظور کنترل ظرفیت کمپرسور عرضه میشوند. هنگام خرید کمپرسور دانفوس، توجه داشته باشید که برای اطمینان خاطر بیشتر این کمپرسورها را از شرکتهای معتبر فعال در این زمینه خریداری کنید. این موتور ساخت شرکت دانفوس (المان) است. در این سال ساخت یک کارخانه این شرکت در فلنزبورگ آلمان شروع شد که این کارخانه در سال ۱۹۵۸ به بهرهبرداری رسید. این شرکت در زمینه سیستم های گرمایشی، سیستم های تبرید و تهویه مطبوع، اتوماسیون صنعتی درحال فعالیت میباشد. کسب و کاری که سال ها بعد تبدیل به یک کمپانی بزرگ در زمینۀ تولید کمپرسورها و دیگر دستگاه های تهویه مطبوع شد. از ویژگیهای کمپرسورهای دانفوس میتوان به دارا بودن طیف وسیعی از ظرفیت آنها اشاره کرد که برای انواع سیستمهای برودتی و تهویه مطبوع قابل استفاده هستند. تشخیص تکفاز و یا سه فاز بودن کمپرسور از روی مدل کمپرسور قابل دستیابی است.

کمپرسور دانفوس

مرزهای فعالیت این شرکت به این موارد محدود نشده و از سال ۱۹۶۴ تجهیزات هیدرولیک نیز در لیست بلند بالای محصولات این شرکت قرار گرفت. این کمپرسور Dasfoss در شش مدل طراحی و به بازار وارد شده است. همانطور که بیان شد کمرسور پیستونی یا منیروپ دارای سه مدل مختلف است که در ادامه بطور مختصر توضیحاتی در مورد آنها ارائه میشود. برای مشاهده مشخصات فنی کمپرسور دانفوس برای هر مدل از کمپرسور، نوع مورد نظر خود را در ابتدای صفحه انتخاب کنید و سپس مشخصات فنی هر مدل را با کلیک بر روی آن مدل مطالعه کنید. علاوه بر این، گرم شدن روغن باعث بهتر شدن عمل روانکاری در داخل کمپرسور میگردد. وظیفه هیتر در کمپرسورهای برودتی، افزایش دمای روغن موجود در کارتر کمپرسور بوده تا از این طریق باعث تبخیر مبرد مایع مخلوط در روغن شود و از بروز فشارهای هیدرولیکی در داخل کمپرسور در هنگام استارت و فرآیند تراکم ممانعت به عمل آید. دلیل ارجحیت این کمپرسورها نسبت به دیگر کمپرسورهای موجود، مصرف پایین انرژی و کارایی بالاست. کمپرسورهای سری MLZ و LLZ از نوع اسکرال بوده که برای دماهای متوسط و پایین مورد استفاده قرار میگیرد. کمپرسور های سری MT دانفوس تا قدرت 2.5 اسب بخار در دو مدل تکفاز و سه فاز طراحی شده اند و در سایر قدرت ها تنها مدل سه فاز در دسترس قرار دارد.

در واقع برند سکاپ تنها در زمینه یخچال و موتورهای یخچال فعالیت دارد. به گزارش ایسنا، بنابراعلام گروه صنعتی دی، شرکت دانفوس با داشتن محصولاتی متنوع و با کیفیت توانست سهم زیادی از بازار جهانی را از آن خود کند.این برند در ایران نیز بسیار پرطرفدار میباشد و بسیاری از فعالان حوزههای تاسیساتی و برودتی، از محصولات این برند استفاده میکنند. در ایران نیز محصولات دانفوس بسیار پرطرفدار میباشند. دانفوس (Danfoss) نام یکی از شرکت های صاحب نام اروپایی در تولیدات محصولات و قطعات مکانیکی می باشد. اما بچه های وی راه او را ادامه دادند. اما در یخچال های معمولی بالا و پایین از گاز R134a استفاده می شود. همین عامل سبب شد تا کلوزن از این محدودیت های گمرکی و تحریم های اعمال شده نهایت استفاده را ببرد و بتواند محصولات تولید شده اش را به شرکت های صنعتی و کارخانه های تولید کنندۀ محصولات برودتی معرفی کند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.