دستگاه تراش همه آنچه باید در مورد دستگاه های تراش بدانید TehranCNC

دستگاه تراش – همه آنچه باید در مورد دستگاه های تراش بدانید – TehranCNC
تراشکاری, تراش منوال

تراشکاری میتواند به صورت دستی با دستگاه تراش سنتی که نیازمند نظارت دایمی اپراتور میباشد، یا با استفاده از دستگاه تراش اتومات انجام شود. این عملیات از ساده ترین و روترین ترین عملیات تراشکاری است که با سرعت بالا تیراژ و تناژ قابل توجهی را انجام می دهد. فلز که عمدتاً به شکل استوانه است و به اشکال دیگر فلز نیز قابل استفاده می باشد با قدرت و سرعت معین به چرخش درآمده و با حرکت تیغچه های تراشکاری بر روی آن، عمل براده برداری با عمق و سرعت معین انجام می شود تا قطعه جدید ساخته شود. در این روش از فرم دهی فلزات، فلز که عمدتاً به شکل استوانه و یا مکعب است (البته اشکال دیگر فلز نیز قابل استفادهاست). و اما هدف از پرداختن به این رشته، تربیت کارشناسانی است که با به کاربردن تکنولوژی مربوط به ابزارسازی، ریخته گری ، جوشکاری، فرم دادن فلزات ، طرح کارگاه یا کارخانه های تولیدی آمادگی لازم برای کار در زمینه ساخت و تولید ماشین آلات و صنایع (کشاورزی ، نظامی، ماشین سازی، ابزارسازی ، خودروسازی و … ) را پیدا کنند.

امروزه اکثر صنایع در دنیا یک بخش کوچک و یا بزرگ این صنعت را در دل خود جای داده اند تا بتوانند مراحل تکمیل قطعه را به این وسیله پشت سر بگذارند. در صنایع گوناگون بسیار پیش می آید که ساخت قطعات به خودی خود و تنها بوسیله یک فرایند امکان پذیر نیست . این شکل از تراشکاری بوسیله یک ابزار تراش تک نقطه ای با حرکت در شعاع قطعه کار، در پیشانی قطعه کار، تراش میدهد تا سطح بیرونی آنرا صاف کند. هنگامی که یک قطعه کار بین پیشانی و تکه دم ثابت است ، “بین مراکز” گفته می شود. قلاویز مورد نیاز بهطور معمول با مته ای که سوراخ را ایجاد کرده هم قطر میباشد. بسیاری از اشیاء مشترک با استفاده از لاله ها ساخته می شوند ، از جمله خفاش های بیس بال ، برخی از آلات موسیقی و شمعدان. اصول تراشکاری قطعات تراشکاری دارای مقاطع دایره ای شکل از قبیل میله های ساده و غیر ساده، میله های پیچ شده، پولکها، بوشها و نظائر اینها می باشد که قطعات اصلی ماشین ها و دستگاهها و اسبابهای فنی را تشکیل می دهند. قطعات تراشکاری دارای مقاطع دایرهای شکل از قبیل میلههای ساده و غیر ساده، میلههای پیچ شده، پولکها، بوشها و نظائر اینها میباشد که قطعات اصلی ماشینها و دستگاهها و اسبابهای فنی را تشکیل میدهند.

یکی دیگر از قابلیت های مهم دستگاه تراش CNC برند OPTIMUM تولید انبوه قطعات صنعتی می باشد که با وارد کردن برنامه CNC و مشخص کردن سایکل های متعدد ماشینکاری زمان ماشینکاری نسبت به دستگاه تراش منوال کاهش چشمگیری پیدا می کند. عملکرد یک اهرم تراش CNC برای تنظیم نرخ حرکت از رایانه ها و سرویسهای مکانیکی استفاده می کند. شغل تراشکاری هنر شکل دهی به فلزات است که با استفاده از قطعات و دستگاه های دستی و رایانه ای انجام می شود و نتیجه آن ساخت قطعات جدید و یا تعمیر قطعات مستعمل مرتبط با دستگاهها و ماشین آلات صنعتی می باشد. با قدرت و سرعت معین به چرخش درآمده و با حرکت تیغچههای تراشکاری بر روی آن، عمل برادهبرداری با عمق و سرعت معین انجام میشود. هنگام تراشکاری قسمتی از جسمی نسبتا صلب چرخانده میشود و یک ابزار تراش از یک، دو یا سه محور حرکت میگذرد تا قطر یا عمق دقیقی ایجاد کند.

C​on tent w᠎as generated ​with t he help of GS A  Co᠎nten᠎t Ge​ne​ra tor DEMO!

اینسرت های مدرن و چند لبه امروزی، تا 8 لبه برشی برای هر اینسرت دارا می باشند. این ماشینها نیز به دو نوع تک محوره و چند محوره تقسیم میگردند. برای مثال تعبیه یک نوع مته خاص به ماشین تراش، قابلیت سوراخکاری قطعات فلزی را نیز به این دستگاه اضافه خواهد کرد. به هیچ عنوان نمی توان فردی که دوره فلزکاری را حتی بصورت مبتدی نگذرانده باشد را برای کار با دستگاه های تراش بکارگیری کرد. شکل جدید صنعت تراشکاری که با بکارگیری دستگاه های تراش در دنیای صنعت نمود پیدا کرد به قرون هفده و هجده میلادی باز می گردد. برای بکارگیری یک تراشکار در يك كارگاه تراش ، فردي مجاز به كاراست كه با مسائل فني آشنا شده باشد و دوره فلز كاري را نيز گذرانده باشد. دارد و در این مقاله با انواع آن، اجزای سازنده و فرآیندهای مختلف تراشکاری آشنا خواهید شد.ماشین های تراش در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند که از نظر استحکام، ابعاد، نوع جعبه دنده و موتور متفاوت هستند، اما شیوه عملکرد تمامی آنها یکسان است و در ادامه بررسی میشود. رومیان باستان با این دستگاه آشنا شدند و این دستگاه را توسعه دادند. در لنزهای کنترل دستی ، رزین های نخی که قابل برش هستند ، از بعضی جهات با پیچ پیچ سرب مشخص می شوند: یک تراش با یک پیچ سرب متریک به راحتی نخ های متریک (از جمله BA) را برش می دهد ، در حالی که یکی با یک پیچ سرب امپریالیستی موضوعات بر پایه واحد امپریالیستی مانند BSW یا UTS (UNF ، UNC) را به راحتی قطع می کند.

در بیشتر شاخک های مدرن این منبع تغذیه یک موتور الکتریکی یکپارچه است ، که اغلب یا در ناحیه پیشانی ، در سمت چپ پایه یا زیر سر آن قرار دارد که در غرفه پنهان شده است. بنابراین ، اکثر کارها باید بصورت محوری ، به سمت پیشانی یا در زاویه های درست انجام شود ، اما به آرامی. اما سایش جانبی ابزار به طور نسبی روی تلرانس اندازه تاثیر گذار می باشد. با استفاده از لوازم جانبی از قبیل قابهای برش افقی و عمودی ، چانک خارج از مرکز و چاک بیضوی ، مواد جامد با پیچیدگی فوق العاده با روشهای مختلف تولیدی تولید می شوند. بنابراین این نوع ماشین برای تولید انبوه مناسب است. از طرفي چون برای انجام كارهای مختلف مورد استفاده قرار مي گیرند بدين جهت دارای مراحل سرعت بیشتر و مي باشد كه برای انجام كارهای بزرگ بسیار مناسب است، و از نظر استحکام بر ساير ماشینها نیز برتری داشته و مي توان برای تولیدهای كم مورد استفاده قرار داد.

به صورت آزاد است هر چند امکان استخدام شدن هم وجود دارد.

بعلاوه چون از اين ماشین برای آموزش و كارهای كوچک استفاده مي شود اغلب دستگاه انتقال حركت آنها بصورت چرخ تسمه ای ساخته مي شوند. دستگاه سه نظام آن بسیار بزرگ است و بطور عمودی قرار گرفته و دارای حركت دوراني است، كه برای گرفتن كارهای سنگین مي باشد. همانطوركه از نام آن پیداست اين ماشین بصورت عمودی قرار مي گیرد، دستگاه قلم گیر بصورت منشور چند ضلعي كه مي تواند عمودی در طول حركت خطي داشته باشد. این طریقه عمل برادهگیری را« چرخ یا تراش کاری » میگویند و انجام کار مستلزم چند حرکت متفاوت است. شغل تراشکاری به صورت آزاد است هر چند امکان استخدام شدن هم وجود دارد. با وجود بسیاری از تراش ها ، این عمل در سمت چپ رودخانه اتفاق می افتد ، جایی که هیچ ریل وجود ندارد و بنابراین ترخیص بیشتری دارد. از اين ماشینها اغلب در كارهای تولیدی استفاده مي گردد زيرا كه قدرت تولیدی آن ها زياد بوده و نیز قدری سنگین تر ساخته مي شوند. بورینگ معمولاً پس از سوراخ زنی به منظور بزرگ کردن بخشی از سوراخ یا رسیدن به ابعاد دقیق تر استفاده میشود.

در بعضی از ماشینهای قدیمی یا لپ تاپ های ارزان قیمت جدیدتر ، قطارهای چرخ دنده با تعویض چرخ دنده ها با تعداد زیادی دندان بر روی یا خاموش شدن شفت ها تغییر می کنند ، در حالی که ماشین های دستی دستی مدرن یا گران تر ، دارای یک جعبه تغییر سریع هستند تا نسبت های متداول را ارائه دهند. گزینه های ابزار برای دستگاه فرز بی پایان است ، با صدها ابزار برش تخصص خاص و سبک های مختلف کارخانه های پایان کار اطمینان حاصل می شود که از ابتدا تا انتها روی هر کار پوشانده شده اید. بیشتر مراکز تولید مدرن هم دستگاه فرز و هم ماشین تراش دارند. تراشکاری میتواند داخل یا خارج یک استوانه انجام شود تا اجزا لولهای تولید کند. پس شما هم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. شرکت ماشین ابزارمعرف با سالها تجربه در زمینه واردات محصولات اصل ورتکس به شما مژده خرید آسان را میدهد. رندههای پیچ بری جزئی از رندههای فرم بوده و لازم است که فرم لبه برنده آنها با فرم شیار دندانه پیچ مطابقت داشته باشد. برای بدست آوردن فرم استوانه ایی، قطعه کار را توسط ماشین تراش به دور محور خودش( محور گردش) حرکت میدهند. حرکت درگیری ابزار و خارج شدن از درگیری آن و حرکت پیشروی به صورت خودکار توسط بادامک ها و اهرم ها یا به وسیله سایر سیستم های محرک (هیدرولیک و پنوماتیک) به کمک میکروسوئیچ ها انجام میپذیرد.

روانکاری در فرآیندهای تراشکاری: استفاده از محلول های شیمیایی جهت تسهیل حرکت سطوح روی یکدیگر که باعث کاهش اصطکاک و دما میشوند تا کیفیت سطح و عمر ابزار بیشتر شده و فرآیند انتقال بُراده تسهیل شود. در این فرآیند قلم شیار تراش در راستای شعاع قطعه به آرامی در داخل آن نفوذ میکند و شیاری برابر با پهنای قلم بر روی سطح خارجی قطعه استوانه ای ایجاد میکند. در نهایت با زدن دکمه استارت (Start)، فرآیند برش قطعه مورد نظر شروع شده و از این لحظه به بعد نقش تکنسین بیشتر نقش نظارتی است. در حال حاضر بیشتر دستگاههای تراشکاری با همین شیوه کار میکنند و از این مرحله به بعد ما هم دستگاه تراش CNC را بررسی خواهیم کرد. گفتنی است که شکل مدرن تراشکاری امروزه به قالب دستگاه های CNC تغییر شکل داده است که در خصوص CNC مطلب جامعی ارائه نموده ایم و این مطلب عموما به صنعت تراشکاری اختصاص دارد. بواسطه compound slide و ضمیمه تراشکاری مخروطی با استفاده از یک ضمیمه کپی هیدرولیکی توسط دستگاه CNC با استفاده از ابزار شکلدهی برای تراشکارهای اماتور به کار میرود.

هستند طراحی شده است.

این میزها با توجه به نوع دستگاه متغیر هستند و حتی اندازه آنها هم تابع تعداد محورها و اندازه محورها است. همچنین تعداد زیادی از ابزارها مانند تیغه فرز، متهها، برقوها، و قلاویزها هم دارای مقاطع گرد هستند. همچنین عده زیادی از ابزارها مانند تیغه فرز، متهها، برقوها، و قلاویزها هم دارای مقاطع گرد هستند. اما باید این حقیقت را هم بپذیریم که کار با این دستگاهها پیچیدهتر شده و یک تکنسین نیاز دارد که با ابزارها و قطعات مختلف آنها آشنایی داشته باشند. فرایندهای تراشکاری معمولاً توسط دستگاه تراش انجام میشوند که از قدیمیترین ابزارها میباشد و دارای چهار نوع مختلف از جمله تراشکاری استوانهای، تراشکاری مخروطی، بازرسی جوش و شیار خارجی میباشد. این ماشین جهت تولید انبوه قطعاتی که دارای عملیات مختلف تراشکاری هستند طراحی شده است. بنابراین یک سرعت برشی که بسیار پایین است دمای کمتری را تولید می کند و در نتیجه می تواند منجر به شکستن اینرت شود.

تراشکاری و ماشین کاری آلومینات بالغ بر 25 دستگاه تراش توانمند دارد که با بهره گیری از نیروی انسانی بالغ بر 30 نفر توانمندی تراشکاری انواع قطعات تخصصی آلومینیوم را تا قطر 700 میلیمتر داراست. این تکنیک برای میل بادامک ، انواع مختلفی از پاهای صندلی استفاده می شود. معمولاً اصطلاح تراشکاری برای توضیح تولید سطح خارجی با عمل تراش به کار برده میشود، در حالی که برای تولید سطوح داخلی از واژه بورینگ استفاده میشود؛ به همین دلیل، عبارت “تراشکاری و بورینگ” برای خانواده بزرگتری از فرآیندها به نام تراشیدن استفاده تراشکاری منوال میشود. در تمام عملیات فلز تراشی مانند تراشکاری، سوراخکاری، فرزکاری و یا اره کاری براده تولید خواهد شد. مزیت این سیستم به دلیل کاهش زمان تولید و امکان تغییر روند تولید با تغییر قطعه کار های مختلف میباشد. عمق برش: در هر پاس تراشکاری به میزان نفوذ ابزار به گوشت قطعه کار عمق برش میگویند که با افزایش آن کیفیت سطحی کاهش و فرسایش ابزار افزایش میابد. لب پر شدن اینسرت با آرامی استحکام اینسرت را کاهش می دهد، اما بر روی کیفیت سطح قطعه کار تاثیر زیادی ندارد. این کار معمولاً در یک کوله نگه داشته می شود ، اما چاکهای با دقت 3 و 6 فک نیز معمولاً بکار می رود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.