استقبال از مشارکت مردم در مبارزه با فقر/ جنگل ها را به بهانه رونق خراب نکنید.

[ad_1]

رئیس جمهور مبارزه با فقر را یکی از برنامه های جدی دولت ارزیابی کرد و گفت: فقر به هیچ وجه زیبنده دولت نیست و از مشارکت مردم در مبارزه با فقر استقبال می کنیم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب در جمع نخبگان، خانواده شهدا و مردم استان گلستان گفت: ارتباط.

وی یاد و خاطره دلاورمردان استان گلستان از میرداماد و میرفندر گرفته تا حکیم جرجانی و سرداران رشید اسلام، مدافعان حرم و چهار هزار شهید را گرامی داشت و افزود: همه باید به خانواده شهدا ادای دین کنیم. “

رئیس جمهور با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله طاهری گفت: استان گلستان با حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و تقدیم شهیدان از اقوام و مذاهب مختلف فارس، ترکمن، سیستانی، بلوچ و غیره با سربلندی از آزمون های مختلف بیرون آمده است. از جلوه های زیبای استان گلستان، گلستان یکی از مناطقی است که من به مردم آن بسیار علاقه مند هستم و معتقدم ساکنان این منطقه نیز به ما پایبند هستند.

رئیسی به نعمت های فراوان خداوند در استان گلستان اشاره کرد و گفت: باید از نعمت های الهی و خدادادی برای پیشرفت و توسعه استفاده کنیم، انسان در این دنیا برای آبادانی زمین است و در این راستا باید از نعمت ها استفاده کند. ظرفیت هوا و زمین اما در مقابل توسعه جنگل زدایی، طمع، آلودگی محیط زیست، اسراف و امثال آن است، در توسعه باید حفاظت از محیط زیست را در نظر گرفت و اگر راه اندازی کارگاه به جنگل آسیب می رساند، نباید آن را ایجاد کنیم. زیرا جنگل. حفاظت وظیفه همه ماست

اقتصاد روستا را فعال کنیم

وی گلستان را قطب کشاورزی عنوان کرد و یادآور شد: حمایت از کشاورزی موضوع مهمی در منطقه گلستان است که اگر بخش دامداری و کشاورزی روستا را به عنوان یک کارگاه بزرگ تولیدی فعال کنیم، روستاییان دیگر در حاشیه زندگی نخواهند کرد. ایجاد بازاری برای فروش محصولات روستایی، ایجاد جذابیت برای زندگی، روستاییان را تشویق به سکونت در روستا کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه فعال شدن اقتصاد دریایی به اشتغال و تولید کمک می کند، تصریح کرد: گلستان از نعمت سواحل برخوردار است، امروز به همراه نماینده ولی فقیه و استاندار گلستان و برخی استانداران استان از بندر ترکمنستان و آشوراده بازدید کرد. با توجه به گزینه ای که بدین ترتیب به تعویق افتاده است، در حالی که می تواند به رونق صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال منجر شود و در عین حال به دلیل مسائل پیچیده اداری بلاتکلیف و معلق بماند.

رئیسی به کریدور شمال به جنوب اشاره کرد و گفت: در بازدیدی که از منطقه اینچه برون داشتم متوجه ظرفیت بالای این مکان شدم، منطقه آزاد اینچه برون نیاز به فعال سازی و افزایش ظرفیت بازارچه مرزی و تعامل با کشورهای همسایه دارد. کشورهای همسایه خواهان توسعه هستند.» روابط تجاری و اقتصادی با ما است و امروز در پی اقدامات انجام شده روابط تجاری ما با ترکمنستان و تاجیکستان تقویت شده است.

وی در خصوص آسیب های اجتماعی افزود: کاهش آسیب های اجتماعی می تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد و کارشناسان مسائل فرهنگی استان باید بر این امر تاکید کنند.

تاکید بر مدیریت صحیح منابع آب

رئیس جمهور بر مدیریت صحیح منابع آبی تاکید کرد و یادآور شد: به دلیل اینکه بارندگی کمتری داریم، می توانیم آب شرب و آب مورد نیاز کشاورزی و دامداری را تامین کنیم و از سوی دیگر برخی صنایع می توانند با مشکل آب مقابله کنند. کمبود. «آنها خودشان را درست می کنند.

رئیسی با بیان اینکه استان گلستان باید به جایگاه واقعی خود در عرصه اقتصادی دست یابد، گفت: اکنون در نقطه ای هستیم اما این نقطه جایی نیست که بتواند ما را قانع کند، استان گلستان ظرفیت های زیادی دارد که باید به آن توجه کنیم. ” قطعا کارهای زیادی در استان باید انجام شود که باید برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه نظام مشکلات استان نیازمند تعریف و ارائه راهکارهای علمی برای رفع آن است، افزود: دانشگاه ها باید مانند مخزن مغز به حل مشکل کمک کنند و اگر دانشگاه ها بتوانند در این راستا نقش آفرینی کنند، استقبال می کنیم. “

بی عدالتی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زیبنده حکومت نیست

رئیس جمهور مبارزه با فقر را یکی از برنامه های جدی دولت عنوان کرد و گفت: نباید فقر به ویژه فقر مطلق داشته باشیم، فقر بهتر از دولت نیست و باید با آن مبارزه کرد، از توانمندی مردم استقبال می کنیم. در مبارزه با فقر، زیرا موسسات خیریه تلاش زیادی برای روزهای تاج و تخت کردند و به مردم در روزهای تاج و تخت اطمینان دادند. از سوی دیگر حمایت از گروه های جهادی از دیگر برنامه های ماست. گروه های جهادی در مناطق روستایی و دورافتاده برای کاهش آلام مردم تلاش می کنند.

رئیسی با بیان اینکه در سفر به گلستان موضوعات اولویت دار استان برنامه ریزی و شایسته بود که در جلسه شورای اداری استان گلستان تایید می شود، گفت: پروژه های بزرگ استان و برخی مشکلات از جمله پتروشیمی رفع خواهد شد. مورد بحث قرار گرفت. همچنین یکی از برنامه های جدی دولت سیزدهم برای تقویت صنعت تبدیل در استان گلستان و سایر استان های کشور است.

وی با تاکید بر اینکه در نظام اسلامی باید ولایتمدار با مردم و با مردم باشد و مردم این احساس را داشته باشند، بر حضور پررنگ تولیت‌ها در مساجد تاکید کرد و افزود: باید درهای خدمتگزاران به روی مردم باز باشد و به مردم توجه شود. ارزش های انقلاب اسلامی باید در نظر گرفته شود، هر کار بدی در جامعه باید برای دولتمردان بدتر باشد و هر کار نیکی باید برای دولتمردان بهتر باشد، بی عدالتی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زیبنده حکومت نیست و مردم انجام می دهند. کار به موقع، عدالت و مبارزه با فساد باید مبنای کار دستگاه های اجرایی باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه مرکز استان گلستان جنگل ها، معادن، کشاورزی و بسیاری از امکاناتی است که وجود دارد، اما نیروی جوان تحصیل کرده و آماده بزرگترین سرمایه استان است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: سرمایه مهم دیگر است. وحدت، انسجام و امنیت استان گلستان.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.