اسلامی: طرفین در تشكیل مجامع عمومی باید حد نصاب قانونی را رعایت كنند

[ad_1]

دبیر کمیسیون ماده 10 قانون فعالیت احزاب گفت: در مجامع عمومی احزاب باید حد نصاب قانونی رعایت شود.

به گزارش ایسنا، محسن اسلامی دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب در نشست خبری امروز گفت: در جلسه امروز صلاحیت مسئولان شعبه استانی احزاب بررسی شد.

وی افزود: در استان اردبیل انجمن صنفی خبرنگاران ایران مورد بازرسی قرار گرفت و کمیسیون صلاحیت رئیس این شعبه استانی را تایید کرد. همچنین در اردبیل، تشکیلات استانی جامعه اسلامی کارگری تصویب شد. کمیسیون در بوشهر صلاحیت انجمن دانش آموختگان ایران اسلامی را بررسی و تایید کرد.

اسلامی ادامه داد: کمیسیون صلاحیت رهبر حزب ندای ایرانیان از استان خراسان جنوبی را بررسی و تایید کرده است. صلاحیت های کانون ایثارگران، انجمن ایثارگران انقلاب اسلامی و دانش آموختگان جامعه ایران اسلامی خراسان شمالی و سازمان معلمان ایران استان کرمان بررسی و تصویب شد.

وی افزود: مصوبه بعدی کمیسیون رعایت ماده 6 قانون عملکرد احزاب و گروه های سیاسی است. بر اساس این تصمیم، کمیسیون بر رعایت ماده 6 قانون عملکرد احزاب و گروه های سیاسی و حد نصاب تشکیل مجامع عمومی احزاب ملی و استانی که برای دبیر ماده 10 قانون قانون اساسی است، تاکید می کند. عملکرد احزاب و گروه های سیاسی. کمیسیون به این احزاب یک ماه فرصت می دهد تا مجمع عمومی را تشکیل دهند. بدیهی است در صورتی که مجامع عمومی احزاب کشوری و استانی کمتر از حد نصاب مذکور در ماده 6 قانون احزاب باشد، قابل طرح در کمیسیون نمی باشد.

اسلامی گفت: تمرکز کمیسیون بر رعایت حد نصاب قانونی ماده 6 است که می گوید در یک حوزه ملی باید حد نصاب 300 نفر رعایت شود یعنی 300 نفر در مجمع عمومی و در احزاب استانی با جمعیت 300 نفر شرکت کنند. حداقل 200 Be. .

وی تاکید کرد: کمیسیون ماده 10 برای مشارکت موثر طرفین تلاش می کند، لذا رعایت دستورالعمل ها و مواد قانونی و رعایت حد نصاب باید در دستور کار طرفین قرار گیرد.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در خصوص درخواست اتحاد ملت برای تجمع گفت: این درخواست رسانه ای شد اما درخواستی از کمیسیون ماده 10 نشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.