هانی زاده: شانس القدیمی برای نخست وزیری افزایش می یابد/ عراق به همکاری های بین المللی می پیوندد

[ad_1]

این کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: خروج عراق از فصل هفتم منشور سازمان ملل، شانس المظیمی را برای نخست وزیری افزایش می دهد.

حسن هانی زاده در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی خروج عراق از فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد، اظهار کرد: در واقع پس از حمله به کویت، عراق مشمول فصل هفتم منشور سازمان ملل و تا سقف 50 دلار غرامت شد. میلیارد دلار برای حمله». رژیم صدام به کویت و عراق تحویل داده شد.

وی افزود: در این دوره 30 ساله عراق این غرامت را پرداخت کرده و بدهی عراق به کویت صفر شده است بنابراین عراق از فصل هفتم منشور سازمان ملل خارج شده است.
این کارشناس مسائل منطقه افزود: این نشان می دهد که از این پس عراق وارد تعاملات بین المللی می شود و از سوی نیروهای فرامنطقه ای تهدید جدی متوجه عراق نمی شود و عراق وارد فضای جدیدی می شود.
هانی زاده خاطرنشان کرد: گنجاندن عراق در فصل هفتم به دلیل ماجراجویی های رژیم بعث بوده و اکنون موضوع امتیازات قظمی است تا وی بتواند برای یک دوره جدید به عنوان نخست وزیر انتخاب شود.
وی ادامه داد: در واقع خروج عراق از فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد بیشتر تشریفاتی و غیرقابل اجرا است، به ویژه در شرایطی که عراق در انتخابات ریاست جمهوری و نخست وزیری با چالش جدی مواجه است، بنابراین این موضوع می تواند تاثیرگذار باشد. کمک به نخست وزیر». آینده باش
این کارشناس مسائل منطقه افزود: موضوع دوم این است که صدر فعلی به دلیل اینکه فراکسیون اکثریت مجلس را در اختیار دارد در گذشته تلاش کرده در انتخاب نخست وزیر موثر باشد به عبارت دیگر دو گزینه وجود دارد یکی اینکه حفظ الکاظمی مورد دیگر انتخاب جعفر الصدر به عنوان نخست وزیر بود که با مخالفت جنبش بنیادگرای شیعه عراق نیز مواجه شد.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.