سیداحمد خاتمی: طرح حفاظت نه سنگین است و نه سنگین

[ad_1]

جمعه میانی که از تهران دارم گفت: طرح حفاظت نه سنگین است و نه معلق. پس چرا با عصبانیت صحبت می کنند و برخی می گویند خیانت و بدخواهی است؟

به گزارش ایسنا، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: فداکاری دو خلبان در تبریز را تجلیل کنید. می توانستند جانشان را نجات دهند اما شهادت شفا یافت تا رزمنده در آبادی نیفتد.

وی افزود: ویروس بدنام کرونا همچنان در سراسر کشور در حال پخش است. من اغلب می گویم که مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند. به رهبر انقلاب توصیه کردند واکسن بزنند و ثابت کردند که واکسیناسیون چقدر مؤثر است. مردم باید به نظرات کارشناسی و نظر قضایی توجه کنند و واکسن بزنند. وقتی رهبری توصیه می شود، جایی برای تردید وجود ندارد.

وی با اشاره به اتفاقات اوکراین گفت: مواضع نظام از سوی رئیس جمهور بیان شد. سیاست بزرگ ما دعوت از همه کشورهای درگیر به گفتگو و خویشتن داری است. دغدغه ما کشتن بیگناهان است و کاری به ایمان آنها نداریم. تحریکات ناتو با محوریت ناتو مسائل را پیچیده کرده است. آمریکا در سراسر جهان کنجکاو است. آمریکا ابرقدرت محسوب می شود در حالی که ابرقدرت نیست. کشورهای اروپایی در عرصه سیاسی مدام بر طبل جنگ می کوبند، گویی نانشان در جنگ است تا آتش برافروزد.

خاتمی همچنین با اشاره به طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر من موافق و مخالف طرح حمایتی نمی گویم، اما صدها طرح به مجلس می رود و مجلس محل طرح و نظر است. بالاخره پس از مدتی طرح ها به شورای بازرس می رسد و این شورا به طور قانونی آنها را بررسی می کند. تاکنون هیچ یک از اعضای شورای بازپرس موضوع طرح حفاظت را مطرح نکرده اند. ما منتظر بررسی همه مواردی هستیم که طبق قانون تصویب شده است.

وی افزود: موافقان این طرح می گویند چه کاری می خواهند بکنند. آنها می گویند که به فکر تجارت مردم هستند. مخالفان نیز باید نظرات خود را به صراحت اعلام کنند که این طرح قابل انجام است. حالا نقشه نه به بار نشستن است و نه آویزان کردن. پس چرا با عصبانیت صحبت می کنند و برخی می گویند خیانت و سوء نیت است. پس از تصویب قانون، همه باید به آن احترام بگذارند.

وی در جریان مذاکرات در وین گفت: «رهبری اجازه داده است که مذاکرات به حالت تعلیق درآید. مذاکره کنندگان فرزندان و دلسوزان ملت هستند. آنها خاطرنشان می کنند که نقطه پایانی مذاکرات، لغو همه تحریم ها به ویژه تحریم های بانکی و تجاری است. اگر این تحریم ها برداشته نشود، انگار مذاکره ای صورت نمی گیرد. امیدواریم مژده ملت در راه باشد اما شما همچنان ملت پیروز این راه هستید. این ملت خسته است و همچنان در صحنه خواهد بود.

خاتمی خطاب به نمایندگان گفت: نمایندگان در بررسی بودجه مغرضانه نباشند و فقط موکلان خود و منافع کل کشور را ببینند. به درآمدها خوش بینانه نگاه نکنید، بلکه واقع بینانه نگاه کنید. به بحث تولید و اشتغال توجه کنید. به ویرایش محصولات نیمه تمام اولویت بدهید. هنگام برنامه ریزی، همه مسائل را در نظر بگیرید و چیزی را که باعث افزایش غم و اندوه عزیزان شود، تایید نکنید. ما از افزایش قیمت ها رنج می بریم. به افراد محروم فکر کنید.
خاتمی در خطبه اول خود بر مسئله تقوای الهی، صبر در زندگی شخصی، ایستادگی در راه حق، تقویت باورهای دینی، پر از شبهات و حضور با بصیرت در همه صحنه ها برای حفظ انقلاب تاکید کرد.

وی همچنین شهادت امام کاظم(ع) را تسلیت گفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.