جرم داشتن سلاح سرد چیست؟

[ad_1]

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری به مردم هشدار داد که از لباس سرد خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در پیامکی به شهروندان هشدار داد: هرگونه سلاح سرد از قبیل اسپری بدون مجوز و شوکر یا چاقو، چوب، شمشیر و دستکش بوکس برای قدرت نمایی، مبارزه، اخاذی به همراه داشته باشند. جرم و مانند آن است و مرتکب به مجازات محکوم می شود».

بر اساس «آیین نامه اجرایی قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان اسلحه و مهمات غیرمجاز»، سلاح سرد ابزار، ادوات و وسایلی است که بر خلاف سلاح گرم، صدا، شعله و حرارت ناشی از آن ایجاد نمی کند. برای استفاده. پارگی، خونریزی، ناتوانی موقت یا دائمی اندام ها و در نهایت آسیب یا مرگ جسمی و روحی.

همچنین بر اساس این مقررات، سلاح‌های جنگ سرد که در نیروهای مسلح برای دست‌نویسی و دفاع شخصی استفاده می‌شوند، مانند سرنیزه‌هایی که می‌توان روی سلاح‌های جنگی و چاقوهای سنگر نصب کرد، و تیر و کمان غیرمعمول قرار دارد.

جرم نگهداری سلاح سرد

Pri ماده 4 قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز. در این بیانیه آمده است: «واردات هرگونه سلاح، مهمات، اشیا و مواد کنترل شده به کشور، صادرات آنها از کشور، تولید، مونتاژ، نگهداری، حمل و نقل، توزیع، تعمیر و هرگونه عملیات آنها بدون اجازه مقامات ذیصلاح است. جرم کیفری است و مجازات های مقرر در این قانون محکوم می شود.

در ماده 6 این قانون نیز آمده است: «هرکس سلاح گرم یا مهمات یا قطعات مؤثر یا مهمات آن را به طور غیرقانونی خریداری، نگهداری یا حمل کند یا با آن تجارت کند به مجازات حبس محکوم خواهد شد.
الف – سلاح سرد، اسلحه شکاری یا مهمات به حبس از نود و یک روز تا شش ماه یا جزای نقدی از ده میلیون ریال تا بیست میلیون ریال.
ب- سلاح گرم غیرخودکار، قطعات مؤثر یا مهمات آن به حبس از شش ماه تا دو سال یا از بیست میلیون تا هشتاد میلیون ریال جزای نقدی.
ج ـ سلاح های خودکار، قطعات مؤثر یا مهمات آن به حبس از دو تا پنج سال محکوم می شود
د) سلاح گرم نیمه سنگین و سنگین، قطعات مؤثر یا مهمات آن به حبس از پنج تا ده سال.

همچنین در ماده ۲۷۹ قانون مجازات اسلامی صحبت از عمل محاربه است که بین سلاح گرم و غوغا فرقی نمی کند.

در این ماده آمده است که «محاربه عبارت است از گرفتن اسلحه به قصد کشتن، ارعاب یا ارعاب مردم به نحوی که باعث ایجاد بلاتکلیفی در محیط شود». کسی که به دلایل شخصی بر علیه یک یا چند نفر اسلحه به دست گیرد و عمل او علنی نباشد و یا کسی که بر علیه مردم اسلحه به دست بگیرد ولی به دلیل نقص عضو امنیت او را سلب نکند محسوب نمی شود. دشمن.

بر اساس این ماده باید توجه داشت که محاربه جنایت علیه امنیت است نه افراد.

یکی دیگر از مطالب قانونی که در مورد سلاح صحبت می کند ماده 617 قانون مجازات اسلامی آره.

این مقاله می گوید:

«هر کس با چاقو یا هر اسلحه دیگر تظاهرات یا قدرت نمایی کند یا از آن به عنوان وسیله ای برای آزار و اذیت یا زورگیری یا ارعاب استفاده کند یا کسی را کتک بزند در صورتی که جنگی نباشد به حبس از شش ماه تا دو سال و به (74) شلاق محکوم خواهد شد.
تبصره 1 (الحاقی 1396/9/29) – حمل جعبه، شمشیر، قمه و چنگال بوکس در صورتی که صرفاً به منظور درگیری فیزیکی و ضرب و جرح باشد، جرم محسوب و مرتکب به کمترین مجازات مقرر محکوم می شود. برای در این ماده. واردات، تولید و عرضه این سلاح ها ممنوع است و مرتکب به جزای نقدی درجه شش محکوم می شود و حسب مورد این سلاح ها به نفع دولت ضبط و یا معدوم می شود.
تبصره 2 (الحاقی 1396.9.29) – تولید، تامین یا حمل تجهیزات موضوع تبصره (1) در نیازهای ورزشی، نمایشی، آموزشی و ضروری افراد برای استفاده حرفه ای یا دفاع شخصی پس از اخذ مجوز نامحدود است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لزوم استفاده از آنتی ویروس آنتی ویروس جی دیتا

لزوم به کارگیری از آنتی ویروس – آنتی ویروس جی دیتا خرید آنتی ویروس , …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.