مطالعه خرید و لیست قیمت انواع شیر برقی دیافراگمی (2) فوری

خرید و لیست قیمت انواع شیر برقی دیافراگمی
شیر برقی, شیر برقی کستل

اما لازم به ذکر است که این شیرها فقط برای جریان جاری در یک جهت استفاده میشود. این چنین میدان مغناطیسی شکل می گیرد که به کنترل سیال منجر می شود . شیر برقی کنترل جهت هیدرولیک از نظر شکل دارای دو نوع می باشد که به ترتیب شیر یک کله و شیر دو کله نامیده می شوند. این شیرها در انواع دو راهه، سه راهه یا بیشتر موجودند. در شیرهای برقی دو راهه یک مسیر برای ورود سیال و دیگری برای خروج سیال است. اما در شیرهای سه راهه معمولا یک مسیر برای ورود سیال و هر کدام از دو درگاه دیگر، با توجه به نیاز کاربر، برای خروج سیال است. عملکرد نیمه مستقیم: این نوع از سلنوئید ولو عملکردی شبیه به عملکرد نوع غیرمستقیم دارد اما تفاوت شیر با عملکرد غیرمستقیم با نیمه مستقیم در این است که در نوع نیمه مستقیم دیافراگم هم بهوسیله پیستون و هم اختلاف فشار باز میشود. ورودی و خروجی به وسیلهی یک غشای لاستیکی، که به آن دیافراگم گفته میشود، از یکدیگر جدا میشوند. در حقیقت زمانی که جریان الکتریکی به سلنوئید اعمال میشود، یک میدان مغناطیسی به وجود میآید؛ این میدان مغناطیسی با وارد کردن نیرو به پیستون، موجب حرکت آن میشود. Con᠎tent has  be​en cre ated  by GSA Content Gener​ator D᠎emov᠎ersion .

شیر برقی کستل

زمانیکه برق وارد سلونوئید میشود، سیمپیچ انرژی گرفته و یک میدان مغناطیسی میسازد. در نهایت نیز با برقراری تعادل در قسمت فوقانی و تحتانی دیافراگم، شرایط بسته شدن سلونوئید ولو مهیا می گردد. ولی هنگامی که جریان در سلونوئید برقرار می شود نیروی مغناطیسی سلونوئیدرا به سمت بالا کشیده و شیر کنترلی باز می شود. در شکل روبرو تصویر ساده ای جهت واضح تر نشان دادن این نوع عملکرد قرار داده شده است .در یک شیر نرمال بسته ، در حالتی که بوبین برقدار نشده است دریچه عبور سیال توسط نیروی فنر و سوزن یا واشر نوک پیستون مسدود گردیده میباشد. این میدان مغناطیسی عبور جریان سیال در شیر را تنظیم می کند. از درون این کره مجرایی بیرون آورده شده ، که وقتی در جهت جریان قرار می گیرد امکان عبور سیال از شیر را فراهم می کند . به محض اینکه جریان الکتریسیته از کویل عبور میکند، یک میدان مغناطیسی ایجاد میشود که پیستون بالا برده و در مرکز کویل قرار میدهد. این شیرها، که به شیرهای کنترلی سرو نیز معروف هستند، از فشار جزئی متوسط خروجی شیر برای باز و بسته کردن آن استفاده میکنند. شیر برقی پرکاربردترین قسمت کنترلی در کنترل جریان سیالات است.

از انواع شیر کنترل جهت هیدرولیکی، شیر برقی هیدرولیک کنترل جهت می باشد که در مقاله شیر هیدرولیک کنترل جهت طرز کار، عملکرد و وظیفه این نوع شیر ها، نحوه نامگذاری شیرهای هیدرولیک، علائم شیرهای هیدرولیکی و انواع شیر هیدرولیک برقی کنترل جهت شرح داده شده است. این شیر اطمینان توسط فشار نیروی سیال تحت فشار به دیسک بازشده و زمانی که این فشار وارد شده از اندازه مجاز تجاوز نماید، نیروی مخالف تحت شرایط معین به فنر طراحیشده به دیسک وارد میشود. یک شیربرقی معمولا بسته شده نیز به روش مخالف کار می کند، یعنی تا زمانی که یک منبع برق باعث باز شدن آن شود، بسته باقی می ماند. این بال ولوها در سایزهای مختلف موجود بوده و که با انواع مبرد های رایج در سیستم های برودتی سازگاری دارند. مهم ترین استفاده از آرامبند ها در ساختمان های اپارتمانی می باشد که درب های سنگینی دارند. وجود این قطعه در سیستم های تصفیه آب بسیار مهم است بنحویکه اگر این قطعه نباشد جریان آب به دستگاه علارغم خاموش بودن وارد شده و باعث خروج و تولید پسآب به درون فاضلاب می شود، لذا کارخانجات سازنده این سیستم ها با تعبیه این قطعه باعث صرفه جویی در مصرف آب می شوند .

یکی از اصلی ترین بخش های شیر برقی، دیافراگم است که داخل بدنه و زیر مگنت قرار میگیرد که باز و بست شیر به وسیله آن انجام میشود. تنها در زمانی که شیر و بوبین را به درستی نصب کرده اید برق را متصل کنید. 1- شیر برقی برای مصارف مسکونی قابل نصب در هر نقطه ای از ساختمان است و نیازی نیست تا به طور مداوم افراد برای باز و بسته کردن آن بروند. یکی از مهمترین مصارف شیر برقی در صنایع وابسته به گاز مشعل و دیگر کاربردهای گازی به صورت شیر برقی تدریجی است. در از کاربردهای این شیر میتوان به سیستمهای گرمایشی، استخرها، دستگاههای اتوماسیون صنعتی، ماشین لباسشویی، تجهیزات دندانپزشکی، سیستم های شستوشوی خودرو و سیستم های آبیاری زمینهای کشاورزی اشاره کرد. از این نوع معمولا برای سیستم های آبیاری و کارواش که نیاز به فشار کافی و جریان بالا دارند، استفاده می شود. وقتی که بوبین برق دار میباشد میدان مغناطیسی که تولید میکند باعث آهن ربا شدن هسته میگردد که در نتیجه سوزن را بالا کشیده و باعث باز شدن شیربرقی میگردد باید توجه داشته باشیم که شیربرقی را باید به صورت افقی قیمت شیربرقی کستل ببندیم.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.