وزیر امور خارجه آمریکا و انگلیس درباره مذاکرات در وین گفتگو کرد

[ad_1]

وزرای خارجه آمریکا و انگلیس تلفنی درباره مذاکرات وین و اهمیت دستیابی به توافق در این رایزنی ها گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای که در سایت این وزارتخانه منتشر شد، اعلام کرد: آنتونی بلینکن و الیزابت تراس وزرای خارجه آمریکا و انگلیس شنبه شب (به وقت محلی) تلفنی گفتگو کردند.

بر اساس این گزارش، دو طرف درباره بحران اوکراین و احتمال تهاجم روسیه به این کشور و همچنین نیاز به یک راه حل سیاسی مبتنی بر گفت وگو گفتگو کردند.

آنها همچنین در مورد مذاکرات وین و اهمیت انعقاد توافقنامه با ایران برای اجرای کامل متقابل برنامه اقدام مشترک یکپارچه (برجام) بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایسنا، این گفتگو در حالی صورت گرفت که هشتمین دور مذاکرات ایران و 1+5 با حضور غیرمستقیم آمریکا با هدف رفع تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان و بازگشت واشنگتن به برجام در حال برگزاری است. مکانی در پایتخت اتریش

نماینده روسیه در وین شب گذشته در پیامی توئیتری اعلام کرد که با نماینده اتحادیه اروپا در وین و رئیس هیئت های مذاکره کننده ترویکای اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) دیدار کرده است.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان ملل در وین در صفحه توئیتر خود نوشت: من با هماهنگ کننده اتحادیه اروپا و رهبران سیاسی هیئت های فرانسوی، آلمانی و بریتانیایی دیدار کردم تا در مورد راه پیش رو در مذاکرات شورای امنیت سازمان ملل در وین صحبت کنم.

اولیانوف همچنین روز شنبه با علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران در وین و رابرت مالی، مذاکره کننده ارشد آمریکا دیدار کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل راحتی در سال 1972

          ابتدا خرید مبل راحتی در سال 1972 طراحي شده‌اند و در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.