تغییر را از خود آغاز کنیم
امروز : يك شنبه 28 / 7 / 1398    
ثبت نام و ورود به سایت
نام کاربری
گذرواژه
رمز خود را فراموش کرده ام
شما مهمان هستید
مطالب جدید
 
جدید ترین اخبارپر بازدید ترین
 
آمار گیر سایت
افراد آنلاین 15
بازدید های امروز 159
بازدید های دیروز 121
بازدید های ماه گذشته 3685
تعداد کل بازدید های سایت 269582
آدرس اینترنتی شما 185.88.152.195
 

گروه خبر >> عمومی تعداد بازدید : 962
         


کمرنگ شدن درمان به نفع زیبایی

 


کد خبر 45 تاریخ انتشار خبر : 20:20 1395/8/23
 دکتر بابک پورقلیج
رییس هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی اسلامشهر و دادستان دادسرای انتظامی نظام پزشکی اسلامشهر


متاسفانه اخیراً شاهد هجمه جدیدی توسط انجمن متخصصین پوست علیه پزشکان عمومی و نمایندگان رسمی آنان بوده‌ایم. بسیار مایه تاسف است که همکاران گرامی ما ریشه‌ها و خاستگاه اولیه خود را فراموش کرده و چنین حرمت‌شکنی و بدعت‌گذاری می‌کنند و بر سر شاخ بن می‌برند، فارغ از این‌که صدمه به جایگاه پزشکان عمومی هتک حرمت به کل جامعه پزشکی است.
تفرعن و خودبزرگ‌بینی این همکاران به جایی رسیده که با کمتر از هزار عضو برای ۷۰ هزار پزشک عمومی تعیین تکلیف می‌کنند و انحلال انجمن رسمی آنان را خواستار شده‌اند و با فرار به جلو، آنان را متهم به عملکرد انتخاباتی می‌کنند.
در این میان به‌واقع جایگاه اخلاق پزشکی نادیده مانده است؛ این‌گونه که درمان بیماری‌های پوست را رها کرده و با رویکردی انحصارطلبانه و منفعت‌جویانه به امور زیبایی (که در تمامی جوامع جزو امور اپراتوری و پروسیجری طبقه‌بندی می‌شود) متمرکز شده‌اند.
هنگامی که می‌بینیم شهری با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰ کیلومتری تهران حتی یک متخصص پوست پروانه‌دار ندارد، در شگفت می‌شویم که چگونه متخصصین پوستی که در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها و مناطق مرفه‌نشین شهرها تمرکز یافته‌اند برای کل کشور نسخه می‌پیچند و برای متاع دنیوی، دنیای مردم و آخرت خویش را تیره و تار می‌کنند.
چگونه است که این همکاران عالم از برگزاری دوره‌های بازآموزی و کارگاه‌های آموزشی برای پزشکان عمومی خودداری و همزمان آنان را به ناکارآمدی متهم می‌کنند؟
همکاران گرامی! باشد که به خود آیید که این ره که می‌روید به ترکستان است


انتشار یافته   0 غیر قابل انتشار   0
 
 
نام
ایمیل  جهت دریافت پاسخ الزامی است
نظر *