تغییر را از خود آغاز کنیم
امروز : يك شنبه 28 / 7 / 1398    
ثبت نام و ورود به سایت
نام کاربری
گذرواژه
رمز خود را فراموش کرده ام
شما مهمان هستید
مطالب جدید
 
جدید ترین اخبارپر بازدید ترین
 
آمار گیر سایت
افراد آنلاین 14
بازدید های امروز 136
بازدید های دیروز 121
بازدید های ماه گذشته 3685
تعداد کل بازدید های سایت 269559
آدرس اینترنتی شما 185.88.152.195
 

گروه خبر >> عمومی تعداد بازدید : 1543
         


برگزاری دوره skin careبا گواهی جعلی

 


کد خبر 40 تاریخ انتشار خبر : 12:2 1394/6/22
 

«دارای گواهینامه معتبر در زمینه ... از کالج معتبر بین المللی»؛ این عنوانی است که برخی پزشکان دوست دارند به انتهای اسمشان بچسبد تا نشان دهند که دوره‌های ویژه ای برای کاری که می‌کنند، گذرانده‌اند؛ دوره هایی که ظاهرا اینقدر محبوب هستند که عده‌ای را ترغیب کرده‌اند با جعل کردن، برگزارشان کرده و به ازای آن از پزشکان متقاضی پول دریافت کنند!

به گزارش «تابناک»، به تازگی مؤسسه‌ای به نام «سلامت پارسیان» و با نام تجاری «کافه پزشکان» در حیطه پزشکی شروع به فعالیت کرده که در پایان دوره‌هایی که برای پزشکان برگزار می‌کند، مدرک معتبری از دو کالج معتبر بین المللی که در کانادا قرار دارند، صادر و به ایشان ارائه می‌کند و آن گونه که شواهد نشان می‌دهد، توانسته از برگزاری این دوره ها، برای خود اعتباری کسب کرده و احتمالا سود خوبی به دست آورد.

سنجاق شدن نام «کالج کانادایی» به مدرک هایی که این مؤسسه به پزشکان ارائه می‌دهد، بهترین چیزی است که پزشکان و حتی دیگر مراجعان برای معرفی خود به عنوان متخصصانی که دوره های تزریق ژل و بوتاکس، لیزردرمانی، تخصص‌های مختلف زیبایی و مراقبت از پوست و مو، لیپولیز، تزریق چربی، لیفتینگ و... دیده‌اند، نیاز دارند، زیرا فارغ التحصیلان دوره های مؤسسه سلامت پارسیان مدرکی دریافت می‌کنند که صادر کننده آن کالجی معتبر در کاناداست؛ اما کدام کالج؟

کالجی «هایجک شده» که تنها برای ایرانیان برنامه دارد!

آن گونه که مسئولان مؤسسه سلامت پارسیان در ابتدای دوره ها به متقضاییان اطلاعات می‌دهند، مؤسسه شان وابسته به یکی از افراد سرشناس میان پزشکان کشورمان است (مستندات این ادعا نزد «تابناک» محفوظ است و در صورت لزوم در گزارش های بعدی منتشر خواهد شد) و علاوه بر آن، با دو کالج معتبر کانادایی در زمینه پزشکی و سلامت قرارداد دارند که یکی از آنها، کالج کانادایی نام دارد و آدرس اینترنتی آن، www.canadiancollege.org می‌باشد.

تا اینجای کار همه چیز عالی به نظر می‌رسد، زیرا اگر به آدرس اینترنتی این کالج مراجعه کنیم، درخواهیم یافت که دوره های برگزار شده یا در شرف برگزاری مؤسسه سلامت پارسیان در تهران، در آن درج شده و حتی تصاویر برخی مدرک های ارائه شده به دانش آموختگان این دوره ها و همچنین تصویر و نام بعضی از دانش آموختگان را هم می‌توان در آن یافت، به این اطمینان برسم که همه چیز قانونی و مستند است؛ غافل از اینکه با نوعی کلاهبرداری پیشرفته مواجهیم!

این کلاهبرداری زمانی آشکار می‌شود که پسوند آدرس دامنه وبسایت را که «.org» است، با پسوند معروف «.com» عوض کنیم تا با سایت واقعی کالج کانادایی آشنا شویم (www.canadiancollege.com)؛ سایتی که در آن نه اسمی از برگزاری دوره در ایران خواهیم دید و نه نشانی از مؤسسه سلامت پارسیان در آن خواهیم یافت تا دریابیم آنچه به عنوان سایت کالج کانادایی (Canadian College) به برخی پزشکان در کشورمان معرفی می‌شود، سایتی جعلی است.

چند نمونه از مدرک های منتشره در سایت جعلی کالج کانادایی که به کمک آن به داوطلبان ثابت می‌کنند همه چیز قانونی است نه کلاهبرداری!

البته وقوع چنین اتفاقاتی در دنیای نت، مسبوق به سابقه است تا جایی که چنین روندی برای خود اصطلاح ویژه ای دارد و به آن «هایجک» می‌گویند؛ یعنی ساخت وبسایتی تقلبی و جعلی برای منظورهای خاص که در این مورد برای مستندسازی مدارکی که به پزشکان ایرانی فروخته می‌شود، کاربرد یافته است.

کالجی در مجاورت «پیتزافروشی» که گوگل ثابت می‌کند جعلی است!

دومین کالجی که همکار مؤسسه سلامت پارسیان معرفی شده و حتی نسخه قراردادِ همکاری امضا شده با آن در سایت مؤسسه در معرض دیدی عموم قرار گرفته، «کالج جهانی کانادایی» نام دارد که آدرس اینترنتی آن را www.canadianworldcollege.ca اعلام می‌کنند و عجیب اینکه وبسایت طراحی شده برای آن شباهت زیادی به وبسایت هایجک شده کالج کانادایی دارد!


تصویر صفحه نخست کالج جعلی دوم و صفحه نخست قراردادی سیزده صفحه‌ای که مؤسسه سلامت پارسیان روی خروجی خود گذاشته تا ارتباطش با این کالج را ثابت کند!

از این شباهت که بگذریم، با گشتی در وبسایت این کالج هم به این نتیجه خواهیم رسید که به مانند نمونه قبلی، گویی دایر شده تا با مؤسسه‌ای در ایران همکاری کرده و به پزشکان ایرانی خدمت دهد، زیرا هیچ مستندی مبنی بر برگزاری دوره های مشابه با همکاری این کالج ها در هیچ نقطه دیگر جهان وجود ندارد.

جالب تر اینکه در بررسی ثبت کنده آدرس دامنه این دو کالج هم نمی‌توان به اطلاعات مفیدی دست یافت که این اطمینان را به وجود می‌آورند که وبسایت، اصیل و شناسنامه دار است؛ اتفاقی که اگر مشخصات ثبت شده درباره آدرس دامنه کالج کانادایی اصلی را بررسی کنیم، پی خواهیم برد این گونه نیستريال چراکه هویت اصلی این کالج در ثبت دامنه اینترنتی آن هم به چشم می‌خورد.

به آدرس درج شده در سایت کالج جهانی کانادایی دقت کرده و ببینید در صورت زوم کردن روی نقشه، چگونه این کالج در همسایگی یک پیتزافروشی محو می‌شود!

از این موضوعات جالب تر، نکته طنزی است که در صفحه نخست سایت کالج جهانی کانادایی به چشم می‌خورد؛ آن جایی که موقعیت مکانی کالج، روی نقشه گوگل با پین مشخص شده  و کافی است روی نقشه گوگل در موقعیتی که به عنوان آدرس کالج درج و مشخص شده، زوم کنید تا دریابید در آن فضا، پیتزافروشی هم مشخص شده اما اثری از هیچ کالجی وجود ندارد!

اینجاست که اگر از خدمات نقشه گوگل بهره بگیریم، با واقعیت دردناکی مواجه خواهیم شد؛ مکانی که در سایت به ظاهر رسمی کالج جهانی کانادایی به عنوان آدرس درج شده، در حقیقت ساختمانی یک طبقه و محدود است که در ورودی اش یک محضر رسمی (با برچسب نوشته های فارسی روی شیشه) قرار دارد و در ساختمان هم، «مدرسه فارسی "بچه های ایرانی"» دایر است!


افشای واقعیت کالج جهانی کانادایی با کمک تصاویر گوگل!

خطاب به مسئولان!

با این حساب درخواهیم یافت که مؤسسه سلامت پارسیان که در کشورمان برای خود دم و دستگاهی فراهم آورده و حتی یک خبرگزاری با عنوان «خبرگزاری ابن سینا» دایر کرده، با همکاری این دو کالج جعلی، برخی پزشکان را به خود جلب کرده و در ازای دریافت مبالغی، به ایشان گواهینامه مهارت آموزی در پروسه‌های حساس پزشکی چون تزریق ژل، بوتاکس، فیلر، چربی می‌دهد و علاوه بر آن آموزش لیزردرمانی ارائه داده و افزون بر آن، کیت های مرتبط با این فرایند ها را به فروش می‌رساند و...، تخلفات پرشماری در کارنامه خود به ثبت رسانده که ضرورت دارد هر چه سریع تر به کار آنها رسیدگی شود.

این در حالی است که این تخلف ها ارتباط مستقیمی با سلامت و حتی جان مردم دارند و از این روی جا دارد که مسئولان مرتبط، از وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی گرفته تا نهادهای انتظامی و قضایی، سریع دست به کار شده و ترتیبی دهد که هم با متخلفان برخورد مناسب و متناسب صورت گیرد و هم راه سوءاستفاده دیگران در چنین مواردی بسته شود، زیرا برای هیچ کسی قابل قبول نخواهد بود زیر دست پزشکی خدمات دریافت کند که زیر نظر چنین مؤسسه ای، دانش آموخته شناخته شده است!

در پایان گفتنی است «تابناک» در راستای انجام رسالت خبری خود، در گزارش های بعدی، بخش های دیگری از تخلفات مرتبط با این مؤسسه را منتشر خواهد نمود و علاوه بر آن، از پشت پرده این تخلفات و همچنین تخلفات مشابهی که در کشورمان در حال وقوع است، رونمایی خواهد کرد.

انتشار یافته   0 غیر قابل انتشار   0
 
 
نام
ایمیل  جهت دریافت پاسخ الزامی است
نظر *