تغییر را از خود آغاز کنیم
امروز : يك شنبه 28 / 7 / 1398    
ثبت نام و ورود به سایت
نام کاربری
گذرواژه
رمز خود را فراموش کرده ام
شما مهمان هستید
مطالب جدید
 
جدید ترین اخبارپر بازدید ترین
 
آمار گیر سایت
افراد آنلاین 18
بازدید های امروز 142
بازدید های دیروز 121
بازدید های ماه گذشته 3685
تعداد کل بازدید های سایت 269565
آدرس اینترنتی شما 185.88.152.195
 
 

گزارش روزنامه سپید: دبیر کمیسیون انجمن‌های تخصصی وزارت بهداشت رای مجمع عمومی پزشکان عمومی را نپذیرفت

سایت انجمن پزشکان عمومی ایران: دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی تخصصی گروه پزشکی وزارت بهداشت می‌گوید انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران قطعا به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.
هفته گذشته مجمع عمومی انجمن پزشکان عمومی ایران جلسه‌ای با حضور گروهی از اعضای خود تشکیل داد. در این جلسه اعضا به برگزاری انتخابات حضوری غیرمتمرکز رای دادند.
مخالفان می‌گویند که با برگزاری انتخابات الکترونیک موافقند اما نگرانی‌هایی دارند که برطرف نشده است. حمید طهماسبی‌پور یکی از اعضای هیئت مدیره حاضر در این مجمع در گفتگو با خبرنگار سپید گفت: «ما به حسن‌نیت دبیرخانه انجمن‌های علمی وزارت بهداشت باور داریم و کاملا آن را تایید می‌کنیم اما برای اعضای مجمع مهم است که ایرادات موجود در سامانه هم حل شود.»
او می‌گوید ایرادات شناسایی‌شده برای سیستم انتخاباتی را حدود دو هفته پیش برای دبیرخانه فرستاده اما هنوز جوابی دریافت نکرده است.
عضو هیئت مدیره انجمن پزشکان عمومی در ادامه برای توضیح حق انتخاب انجمن بین دو شیوه انتخابات حضوری و الکترونیکی گفت: «در ماده ۱۱ آیین نامه انتخاباتی انجمن‌ها در یک تبصره مطرح شده از زمانی که سامانه انتخابات الکترونیک راه اندازی شود، برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی خواهد بود. همچنین گفته شده که از سال آینده شیوه برگزاری انتخابات الکترونیکی خواهد بود. بنابراین انجمن باید حق انتخاب داشته است که بین دو شیوه انتخابات یکی را انتخاب کند.»
این در حالی است که پنجمین دور از انتخابات انجمن علمی پزشکان عمومی ایران نزدیک است و احتمالا در بهمن‌ماه برگزار خواهد شد. انجمنی با سابقه بیش از دو دهه که حالا یک رقیب هم تحت عنوان انجمن صنفی پیدا کرده است که همین چند ماه پیش و درست نزدیک انتخابات انجمن علمی پزشکان عمومی ایران تشکیل شد و همپای همین انجمن باسابقه درحال تلاش برای فعالیت‌های صنفی است. از جمله نقاط مشترک این دو انجمن می‌توان به حضور حسن هویدا اشاره کرده که در هیئت مدیره هر دو انجمن حضور دارد.

🔴 انتخابات انجمن علمی پزشکان عمومی الکترونیکی برگزار می‌شود
علی‌رغم رای مجمع عمومی انجمن پزشکان عمومی که جمعه هفته گذشته برگزار شد، دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی تخصصی گروه پزشکی وزارت بهداشت می‌گوید که انتخابات انجمن پزشکان عمومی باید به‌صورت الکترونیکی برگزار شود.
علیرضا استقامتی در گفتگو با خبرنگار سپید می‌گوید: «انتخابات انجمن پزشکان عمومی باید به‌صورت الکترونیکی برگزار شود و قطعا همین اتفاق خواهد افتاد.»
او ادامه می‌دهد: «متاسفانه برخی از موضوعات به دلیل اطلاعات غلط برداشت اشتباه صورت می‌گیرد. براساس قانون مجمع عمومی حق ندارد شیوه برگزاری انتخابات را تغییر دهد. تنها مجمع فوق‌العاده می‌تواند چنین کاری انجام دهد. بنابراین رای این مجمع قابل قبول نیست.»
استقامتی در پاسخ به این سوال که مگر قرار نیست از سال آینده برگزاری انتخابات الکترونیکی اجباری شود، می‌گوید: «شاید بتوان انتخابات یک انجمن با ۱۵۰ عضو را به‌صورت حضوری برگزار کرد اما نمی‌توان انتخابات یک انجمن نظیر انجمن پزشکان عمومی با این وسعت تعداد اعضا را به این شیوه برگزار کرد.»

🔴 چرا با هر طرح توسعه‌ای مخالفت می‌شود؟ 
او با انتقاد از مخالفت‌های صورت گرفته با طرح‌های پیشرو اضافه می‌کند: «نمی‌دانم چرا هر زمان که قرار است طرحی پیشرو که قصد توسعه و پیشرفت دارد و یک گام به جلوست در کشور اجرا شود با آن مخالفت می‌شود؟ واقعا برای من جای سوال دارد که چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟»
استقامتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اعضای حاضر در مجمع می‌گویند که براساس آیین نامه انتخاباتی، انجمن بین دو شیوه رای‌گیری حق انتخاب دارد، تاکید می‌کند: «طبق آیین‌نامه انتخابات انجمن پزشکان عمومی به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و رای مجمع عمومی در مورد این موضوع اثری ندارد.»
********************************************************************
برگزاری انتخابات الکترونیکی تکذیب می‌شود

سایت انجمن پزشکان عمومی ایران: هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی با صدور اطلاعیه‌ای خبر امروز سایت آموزشی بهداشت وزارت بهداشت درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی انجمن را تکذیب کرد.

✅ در این اطلاعیه با اشاره به این‌که آخرین نشست نمایندگان هیات مدیره با مدیران وزارت بهداشت ۱۵ روز پیش بوده است، بر موضع انجمن مبنی بر برگزاری انتخابات به‌صورت حضوری در سراسر کشور تاکید شد. متن این اطلاعیه به‌شرح زیر است:

✅ اعضای محترم انجمن پزشکان عمومی ایران
با سلام و احترام
ظهر  دوشنبه ۲۷ دی ۹۵ خبری در سایت معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با عنوان «انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران به صورت الکترونیک برگزار می‌شود» و موضوع برگزاری نشست مشترک هیات مدیره انجمن با مدیران وزارت بهداشت درباره انتخابات الکترونیک منتشر شد. بدین‌وسیله ضمن تکذیب خبر فوق، به اطلاع اعضای گرامی می‌رسد که آخرین نشست نمایندگان هیات مدیره انجمن با مدیران وزارت بهداشت، نشست یکشنبه ۱۲ دی ۹۵ با دبیر محترم کمیسیون انجمن‌های علمی در محل این کمیسیون بود که در آن ضمن ارایه صورت‌جلسه مجمع عمومی نوبت دوم انجمن پزشکان عمومی ایران، بر مصوبه مجمع عمومی در خصوص برگزاری انتخابات به‌صورت حضوری در سراسر کشور تاکید و درخواست شد با صدور تاییدیه این مصوبه از سوی کمیسیون محترم، سازوکار اجرایی انتخابات هر چه زودتر فراهم شود.
********************************************************************✅ این مطلب در گروه تلگرامی «تا انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران» به‌نقل از دکتر علیرضا استقامتی، دبیر کمسیون انجمن‌های علمی گروه‌های پزشکی اعلام شد. در این گروه دکتر سعید تاملی، مشاور وزیر بهداشت در امور پزشکان عمومی، متن پرسش و پاسخ خود با دکتر استقامتی را به‌شرح زیر منتشر کرد:

✍ جناب آقای دکتر استقامتی، دبیر محترم کمسیون انجمن‌های علمی گروه‌های پزشکی
با سلام، احترام وارادت
فردا درست ۴۰ روز است که از برگزاری مجمع عمومی نوبت دوم انجمن پزشکان عمومی ایران در مورخه جمعه سوم دی ماه می‌گذرد. در این مجمع، اکثریت شرکت‌کنندگان با انتخابات حضوری انجمن موافقت کرده و چنانچه مستحضر هستید، نتیجه رای اعضای محترم در مجمع عمومی طی نامه‌ای از طرف رئیس محترم هیات مدیره تقدیم دبیرخانه کمسیون گردیده است. با توجه به اینکه از اتمام دوره هیئت مدیره فعلی انجمن نیز ماهها گذشته، به نظر می‌رسد تاخیر بیش از اندازه در ارسال پاسخ نامه انجمن، ضمن کم‌توجهی به حق و حقوق قانونی اعضای محترم انجمن و شرکت‌کنندگان محترم در مجمع عمومی، زمینه‌ساز بعضی نارضایتی‌ها و احتمالا موجب بعضی شایعات و سوءظن‌ها شود. مضافا با توجه به اینکه از ثبت‌نام ۵۹ نفر کاندیدا جهت انتخاب به عضویت هیات مدیره جدید نیز بیش از سه ماه می‌گذرد، خواهشمند است در پاسخ نامه انجمن در مورد برگزاری حضوری انتخابات هیئت مدیره و بازرسین تسریع گردیده، تکلیف انجمن در مورد نحوه برگزاری انتخابات مشخص گردد.
بدیهی است تاخیر بیش از حد در این موضوع، به مصلحت وزارت بهداشت و نیز انجمن پزشکان عمومی نبوده، فضا را در عالم واقعی و به ویژه مجازی در اختیار عده قلیلی که از هر فرصتی جهت نقد غیرمنصفانه سیاستهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش می‌کنند، قرار داده و نیز موجب دلسردی و ناامیدی اعضای محترم انجمن و کاندیداهای گرامی خواهد شد.
امیدوارم با تسریع در پاسخ نامه انجمن، مسیر انتخابات انجمن پزشکان عمومی ایران را در این مرحله هموار سازید. با تشکر و سپاس.
دکتر سعید تاملی، مشاور وزیر در امور پزشکان عمومی، ۹۵/۱۱/۱۱

✍ جناب آقاى دکتر تاملی
با سلام در رابطه با سوال شما در ارتباط با جلسه مجمع انجمن عرض می‌کنم که پاسخ نامه نیاز به طرح در کمیسیون دارد که در اولین جلسه مطرح خواهد شد. البته پاسخ کمیسیون هم معلوم نیست چه باشد.
انتخابات انجمن پزشکان عمومی به احتمال زیاد به سال آینده موکول می‌شود که طبق مصوبه قبلی کمیسیون تمام موارد به صورت الکترونیکی خواهد بود. این مصوبه براى همه انجمن‌ها لازم‌الاجراست و به نظر مجمع انجمن وابسته نیست.
انشاالله که این توضیح موضوع را شفاف کرده باشد. وزارت بهداشت و کمیسیون در انتخابات تمام انجمن‌ها موضع بیطرفى کامل را رعایت می‌کنند و صحت و دقت توام با افزایش مشارکت هدف اصلی ماست.
به‌جای تلاش براى کنار گذاشتن انتخابات الکترونیکی به دلایل غیرموجه، باید موانع را رفع کنیم تا این اقدام پیشرو به نتیجه مطلوب برسد. سال آینده انشاالله تمام انتخابات‌ها الکترونیکى است؛ پس کمک کنید که در کنار هم این مساله محقق بشود.
ممنونم. استقامتى